Zostań bohaterem Gabrysi

Paulina Turek
organizator skarbonki

Rodzice Gabrysi już w III trymestrze ciąży dowiedzieli się, że ich dziecko ma wodogłowie. Dziewczynka urodziła się w 36 tygodniu ciąży, co dodatkowo komplikowało leczenie dziecka.  W 9 dniu życia Gabrysi, założonono zastawkę komorowo-otrzewną, która miała odprowadzać płyn z malutkiej główki.  Niestety po kolejnych badaniach wyszło, że dziewczynka ma mocno uszkodzony wzrok, oraz że cierpi na padaczkę lekooporną. 

Od samych narodzin dziewczynka jest skazana na cierpienie. W domu czekała na Gabrysie jej siostrzyczka, która bardzo cieszyła się na te narodziny. Niestety cała rodzina nie dostała szansy by w pełni cieszyć się sobą. Setki dni spędzonych w szpitalach, nieprzespane noce rodziców w obawie o życie córeczki towarzyszą im już od kilku lat.

Intensywne badania, EEG, rezonans wykazały, że jedyną szansą u Gabrysi na to aby była zdrowa jest leczenie farmakologiczne  i intensywna rehabilitacja w Klinice. Rezonans wykazał bardzo duże wyładowania na obydwóch półkulach i nie da się zlokalizować jednego punktu, który powoduje ognisko padaczkowe, aby można było usunąć je operacyjnie.  Lekarze jednak dają nam nadzieję , że odpowiednie lekarstwa i rehabilitacja mogą zdziałać cuda.

Do rozpoczęcia leczenia brakuje 41tysięcy.

Dla rodziców dziewczynki jest to wiele. Za wiele. Właśnie dlatego jesteśmy My. Ludzie, którzy nie lubią patrzeć na cierpienie innych. Tym bardziej na cierpienie bezbronnych dzieci. Jeśli mamy tylko taką szanse, jesteśmy w stanie pomóc. Dla nas to tak nie wiele. 10 zł, 20zł, a może 100zł. To rezygnacja z naszej jednej przyjemności, na rzecz pomocy dziecku. 

Czas gra tu dużą rolę. Padaczka każdego dnia robi w główce Gabi spustoszenie. Przyśpieszmy ten proces. Idźmy z pomocą. PATRZMY WSPÓLNIE JAK NASZA POMOC DAJE DZIECKU NOWE ŻYCIE.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 10 000 ZŁ