Wyposażamy Hospicjum dla Dzieci Osieroconych

Hospicjum dla Dzieci Osieroconych
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zakup rzeczy niezbędnych do stworzenia DOMU

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Gajusz
Hospicjum dla Dzieci Osieroconych
Rozpoczęcie: 5 Lipca 2013
Zakończenie: 28 Września 2013

Rezultat zbiórki

Udało się! Po 3 latach ciężkiej pracy Fundacja Gajusz otworzyła pierwsze w centralnej Polsce i drugie w kraju Hospicjum dla Dzieci Osieroconych. Miejsce, stylizowane na prawdziwy Pałac, zaprojektowane przez studentów ASP z Łodzi i wyremontowane przez więźniów z aresztu śledczego w Łodzi od 2 dni jest domem małej Kingi i Michałka. Czekamy na kolejne dzieci. 

Placówkę udało się zarejestrować pod nazwą "Pałac- Hospicjum Stacjonarne dla dzieci". Dzięki użytkownikom portalu siepomaga.pl urządziliśmy pokoiki dla dzieci. Te dzieci nie miały niczego, a dzięki Wam mają Pałac!


Opis zbiórki

Nawet najmniejsza pomoc jest ważniejsza od wielkiego współczucia. Dlatego i nam i Wam dajemy okazję do prawdziwego działania. Nasz najnowszy cel to urządzenie prawdziwego, ciepłego, pieknego domu - Hospicjum dla Osieroconych Dzieci. 


Budujemy Pałac dla małych ksieżniczek i dzielnych rycerzy. I ten nasz Pałac  to nie ma być metafora. Chcemy, aby w bajkowej przestrzeni wypełnionej ładnymi mebelkami, malowidłami ściennymi, uroczymi lampami i babciną pościelą zamieszkały dzieci, które nigdy nie wyrosną z okresu dzieciństwa. Ich dzieciństwo naznaczone chorobą, zastrzykami, pigułkami i bólem, pozbawione jest rodziców, a nawet twarzy czy rąk, do których mogłyby się przyzwyczaić. Dzieci te krążą po całej Polsce od szpitala do DPSu. Odsyłane dalej za każdym razem, kiedy placówce skończą się środki niezbędne do zapewnienia im opieki.


Prace remontowe (jak widac na filmiku) powoli dobiegają końca. Potrzebujemy jednak środków na urządzenie przestrzeni - dokupienie potrzebnych mebli, pościeli, garnków, kołysek, fotelików samochodowych, rolet, wanienek i wszytkich innych rzeczy niezbędnych do stworzenia DOMU. 


Skoro życie dziecka ma stanowic tylko okres jego dzieciństwa, sprawmy, aby było naznaczone zapachem domowego ciasta i pieknych kolorów. Niech te małe aniołki dostaną wszystko, na co zasługują, a czego nie dostały na starcie - prawdziwy DOM.
Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki