Panny Młode z Poznania i Leon

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 118 osób
3 825 zł (38,25%)
Zbiórka na cel
Rehabilitacja i leczenie

Leon Szarata Staniszewski

Oborniki, wielkopolskie

Czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe z przewagą kończyn dolnych

Rozpoczęcie: 20 Sierpnia 2015
Zakończenie: 31 Grudnia 2015

Kiedy wejdzie się do klasy Leona, na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, że temu chłopcu cokolwiek dolega. Miły, pogodny, o rozbrajającym uśmiechu, doskonale się uczy i ciągle otoczony jest kolegami... przynajmniej do czasu, aż rozlegnie się dzwonek na przerwę. Bo wtedy inne dzieci mogą wybiec radośnie z klasy, a on w niej zostaje. I nie dlatego, że chce – ale dlatego, że musi...

 

Leonek choruje na mózgowe porażenie dziecięce, czterokończynowe, z przewagą kończyn dolnych – choroba zaatakowała go znienacka pół roku po narodzinach. Mimo, iż skończył już 7 lat nadal nie potrafi chodzić i stać samodzielnie. Jego rodzice nadal wierzą w to, że chłopiec pokona chorobę i stanie się równie sprawny, jak jego rówieśnicy, że ich miłość, zaangażowanie i praca, w połączeniu z wolą walki Leonka pozwolą kiedyś na to, że ich syn pójdzie z nimi na spacer, na wycieczkę, do parku... Niestety, droga Leonka do sprawności jest bardzo długa i skomplikowana, a odpowiednie metody i ćwiczenia dobiera się często metodą prób i błędów. Rodzice chłopca walczą o niego, atakując chorobę z każdej możliwej strony: rehabilitacją ruchową – zapewniając Leonkowi dwa razy w tygodniu ćwiczenia z najlepszymi specjalistami, środkami farmaceutycznymi – poprzez podawanie dwa-trzy razy w roku toksyny botulinowej, stymulowaniem ośrodków w korze mózgowej metodą Tomatisa, nauką chodzenia na urządzeniu innowalk, turnusami rehabilitacyjnymi.

 

Leon Szarata Staniszewski

 

Metod rehabilitacji i stymulacji jest wiele, ciągle powstają nowe metody, nowe sposoby – a każda z nich niesie ze sobą szanse, że jest tą właściwą. Największe nadzieje budzi terapia tlenowa - tlen hiperbaryczny ożywia i pobudza do życia uśpione neurony i przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie, jego zastosowanie mogłoby więc uderzyć w przyczynę choroby Leonka i okazać się wielkim przełomem. Niestety, zaporową przeszkodą jest cena - terapia, odbywa się w cyklach po 10 sesji, jeden taki cykl to koszt około 1,5 tys zł. Na sam początek przydałyby się co najmniej 3 takie cykle, a później im więcej tych sesji tym większe szanse… Rodziców Leonka nie stać na samodzielne pokrycie kosztów terapii – co muszą czuć wiedząc, że pierwszy krok ich synka jest być może na wyciągnięcie ręki, a oni nie mogą w żaden sposób tego przyspieszyć?

 

Od września Leonek uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej, bardzo dobrze rozwija się intelektualnie, jest zdolnym uczniem. Jego choroba nie przeszkadza mu na razie w życiu klasowym i społecznym, ale co będzie, kiedy różnice zaczną dawać o sobie znać? Dla chłopców sprawnośc fizyczna jest rzeczą bardzo ważną... Czy Leonkowi wystarczy siły, aby walczyć i z kalectwem, i z poczuciem odrzucenia, inności? To tak wiele dla tak małego chłopca – a przecież jest szansa, cały czas jest szansa. Wystarczy tylko pomóc...

 

__________Do akcji wkraczają PANNY MŁODE 2015!____________

 

Ponad 120 Panien Młodych z Poznania postanowiło pomóc Leonowi podczas wyjątkowej kilkunastogodzinnej sesji zdjęciowej - Akcji Charytatywnej Panny Młode. Wpłaty od Sponsorów oraz wpłaty do puszek od mieszkańców za wspólne wyjątkowe zdjącia bardzo pomogą w rehabilitacji Leona, potrzeby sa jednak większe, dlatego do tej zbiórki można także dołączyć online. Dołącz i Ty!  ;)

 

Leon Szarata Staniszewski

 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 118 osób
3 825 zł (38,25%)