Panny Młode z Wrocławia i Anielka

Aniela Stefaniak
Zbiórka zakończona

Panny Młode z Wrocławia i Anielka

Cel zbiórki:

Rehabilitacja i leczenie

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Mają Przyszłość
Aniela Stefaniak
Wrocław, dolnośląskie
Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie
Rozpoczęcie: 20 Sierpnia 2015
Zakończenie: 31 Grudnia 2015

Opis zbiórki

Szeroki uśmiech – to pierwsze, co rzuca się w oczy. Wesołe, nieco szelmowskie spojrzenie, jasne kucyki, ot, typowa trzylatka, która za chwilę popędzi z rodzicami do parku albo z koleżankami na podwórko... Niestety, Anielce ruchowo bliżej do ośmiomiesięcznego dziecka. Ale dzielna dziewczynka nie ma zamiaru poddawać się chorobie!

 

Aniela Stefaniak

 

Kiedy Anielka przyszła na świat, jej rodzice zrozumieli, że muszą na razie odłożyć plany, które snuli przed jej urodzeniem. Że na razie nic nie wyjdzie z wspólnych wyjazdów, wycieczek, podróżowania. Wodogłowie i rozszczep kręgosłupa – te słowa dla niektórych brzmiały by jak wyrok skazujący... Na szczęście siła miłości i wiary jest ogromna, a rodzice Anielki szybko przekonali się, że ich córeczka jest nietypowa na wiele sposobów – mimo ograniczeń ruchowych i częstych wizyt w szpitalu, potrafiła zachować ogromną radość życia, radząc sobie z codziennością na tyle dzielnie, na ile jej ciało było w stanie. Intelektualnie rozwija się prawidłowo, uwielbia oglądać książeczki, bawić się w wodzie, interesują ją zwierzątka i literki, nie może się doczekać września, bo wtedy pójdzie nareszcie do przedszkola i będzie mogła się uczyć wielu ciekawych rzeczy. Na przekór chorobie, bardzo lubi też spędzać czas na placu zabaw. Dzięki intensywnej rehabilitacji, Anielcia ma szanse na coraz lepszy rozwój fizyczny i już nieraz pokazała, że przy jej uporze i determinacji, to, co niemożliwe, staje się możliwe, a widok biegających dzieci nie wywołuje u niej łez, tylko staje się motywacją. Bo Anielka powoli zauważa już, że jej sprawność nie jest taka, jak u rówieśników... Mała wojowniczka jest gotowa stawić czoło wszelkim ograniczeniom, a rodzice bardzo chcieliby jej to umożliwić, ale nie są w stanie bez pomocy zapewnić córeczce systematycznej i kosztownej rehabilitacji. A przecież jest ona konieczna...

 

__________Do akcji wkraczają PANNY MŁODE 2015!____________

 

Na pomoc Anielce ruszyły Uczestniczki Akcji Charytatywnej Panny Młode z Wrocławia. To całodzienna sesja zdjęciowa w kilkku plenerach sponosrowanych oraz lokalizacjach miejskich, gdzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Pannami. Ich celem jest zebranie jak największej ilości środków finansowych, by pomóc Jej walczyć o lepsze jutro.

 

Ty możesz pomóc Anielce już dziś, bez koniczności zakładania sukni ślubnej ;)

 

Aniela Stefaniak

 

 

 

Obserwuj ważne zbiórki