Panny Młode dla Kacpra

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Mają Przyszłość
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Rozpoczęcie: 23 Sierpnia 2013
Zakończenie: 31 Grudnia 2013

Rezultat zbiórki

Dmd jest chorobą rzadką, a znajomość jej specyfiki wśród lekarzy w Polsce niewielka. Choroba jest wyrokiem. W tym przypadku rehabilitacja nie poprawia motoryki, sprawności – rehabilitacja u Kacpraa przedłuża jego życie. Realnie daje szansę na doczekanie na lek. Dzięki darczyńcom udało nam się uzyskać środki na jego rehabilitację.


Dzięki tym wpłatom Kaceper pojedzie na swój pierwszy w swoim życiu turnus, specjalnie przygotwany dla dzieci z jego schorzeniem, organizowany w Wągrowcu. Spotka rówieśników walczących równie mocno jak on i spędzi kilka tygodni na intensywnych ćwiczeniach jeszcze w 2014 roku. Dziękujemy! 

Opis zbiórki

Mam tylko 4 latka. Wyglądam na zdrowego chłopca – to chyba dobrze, nie chcę, żeby inni się smucili na mój widok, tylko żeby się uśmiechali. Chociaż i tak zazwyczaj się smucą, gdy się dowiadują, że choruję na najcięższą postać zaniku mięśni – dystrofię Duchenne’a.

Każdego dnia dużo ćwiczę – rodzice mówią, że dzięki tym zabiegom będziemy mogli być razem jak najdłużej. Mówią, że moja choroba przychodzi tylko do chłopców. To przez nią mam problemy z oddychaniem. Na razie mogę się poruszać, ale podobno w przyszłości będzie to trudne - jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Podsłuchałem kiedyś, jak lekarz mówił, że chłopcy z taką chorobą, jak moja, często nie mają szansy świętować swoich 20-tych urodzin. Od razu próbowałem policzyć do dwudziestu – to musi być dużo świeczek na torcie! Chciałbym kiedyś dostać taki tort.


Kacper musi być często rehabilitowany, rodzice szukają też dla niego pomocy w Niemczech. Otrzymuje sterydy przedłużającego jego sprawność. Problemy z oddychaniem są coraz większe, ale Kacperek dzielnie znosi długotrwałe i męczące zabiegi usprawniające mięśnie oddechowe. Jest uparty, bo wie, że stawką jest jego życie. Zbieramy na roczną rehabilitację i sterydy.

Może kiedyś pojawi się lek, który pokona chorobę Kacpra. Mamy nadzieję, że Kacper doczeka tej chwili, zanim choroba zaatakuje najważniejszy mięsień…

Akcja Charytatywna Panny Młode!          
Mamy suknie ślubne i … nie zawahamy się ich użyć!   

   
Cel jest naprawdę szczytny, a nas prawie pół tysiąca! Jako Panny Młode po raz kolejny w swoim życiu zakładamy suknie ślubne, tym razem po to, by pomóc. W niedzielę, 25 sierpnia, ruszyła kolejna edycja Akcji Charytatywnej "Panny Młode podbijają Miasto dla Malucha" i potrwa do końca roku. W sierpniową niedzielę na hucznym rozpoczęciu w pięciu polskich miastach odbędą się niesamowite sesje zdjęciowe Panien w bieli, koronkach i satynie połączone ze zbiórką.

Dzięki temu, w trakcie V edycji Akcji w roku 2013, Blanka z Bydgoszczy, Hubert z Poznania, Wojtek z Zielonej Góry, Kacper z Trójmiasta i Nikodem z Wrocławia mają szansę otrzymać najcenniejszy dar – pomoc i życie. To ich uśmiech jest naszym celem! Echami Akcji w drugiej połowie roku musimy zebrać środki na rehabilitację i leczenie tej fantastycznej piątki! Na pewno nam pomożesz! Dziękujemy Ci z całego serca za każdą cegiełkę wrzuconą na SiePomaga!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki