Zaczarowane pantofelki

Dominika Werwińska
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zakup ortez

Dominika Werwińska
Głogów, dolnośląskie
choroba Dubowitza rdzeniowy zanik mięśni SMA typu II
Rozpoczęcie: 18 Marca 2014
Zakończenie: 30 Marca 2014

Rezultat zbiórki

Chcieliśmy jeszcze raz podziękować wszystkim Darczyńcom za pomoc w zakupie ortez.
 

Dominika Werwińska
 

Opis zbiórki

Życie można przeżyć tylko raz i tylko po raz pierwszy. Nie możemy się na nie przygotować. To tak, jakby aktor wcielał się w teatrze w jakąś postać bez żadnej próby. Mamy wybór... Poddać się i zatracić sens albo stawić czoła i walczyć. Jak zakończy się nasza historia zwana życiem, zależy tylko od nas samych.


Dominika to inteligentna dziewczynka. Urodziła się zupełnie zdrowa… Tak przynajmniej nam się wydawało. Do momentu, w którym miała rozpocząć naukę stawiania pierwszych kroków. Niby próbowała, ale jakoś tak jej to zupełnie nie wychodziło. Moja czujność się wyostrzyła. Rozpoczęliśmy wędrówkę do lekarza, który mógłby nam to wyjaśnić. Na nic nam się to zdało, bo Pan doktor jedyne, co zrobił, to skutecznie uśpił naszą czujność. Twierdził, że przecież każde dziecko rozwija się w trochę w innym tempie. I że właściwie nie odbiega „od normy”. Ale jakiej normy? Czy istnieją normy instynktu matczynego, które cały czas poklepują cię po ramieniu, jak dobry aniołek i cicho szepczą „halo, coś jest nie tak” – wspomina mama. I wcale się nie myliła. Dostrzegła kolejne symptomy chorobowe: drżenie rąk oraz słabnięcie córki. Tak jakby ktoś wyłączył przycisk „power” i odciął zasilanie Piśki – tak pieszczotliwie rodzice opowiadają o swojej córeczce.

Dominika Werwińska


Po wielu badaniach otrzymaliśmy diagnozę – choroba Dubowitza rdzeniowy zanik mięśni SMA typu II. Nie istnieje cudowny eliksir, który jak za dotknięciem magicznej różdżki sprawiłby, że nasza Dominisia wyzdrowieje. Jedyne, co możemy zrobić, to spowolnić rozwój choroby poprzez intensywną rehabilitację, o co każdego dnia walczymy.

Nikt nam nie obiecywał, że nasza codzienna walka będzie łatwa i przyjemna. Nie pozostało nam nic innego, jak stawić jej czoła. Nieraz zdarza się, że dostrzegamy grymas na twarzy, łzę w oku Domisi podczas wykonywania intensywnego masażu rozciągającego mięśnie. Pomimo ogromnego bólu, Piśka nigdy nie zawołała, żeby już przestać, bo już nie daje rady. Wie, że tylko dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji będzie mogła samodzielnie chodzić.
 

Dominika Werwińska

Dominika potrafi chodzić… nie w snach, nie w marzeniach, a w wodzie. To zajęcia na basenie pod okiem specjalisty dają tyle radości. Ten jedyny żywioł sprawia, że Dominika czuje się jak rówieśnicy. Tam odnajduje ten brakujący element do pełni szczęścia. Aby mogła postawić samodzielnie pierwsze kroki, potrzebne są ortezy do prostowania koślawych stópek.

Każda dziewczynka marzy o zaczarowanym pantofelku, znalezionym przez księcia na wielkim balu. Piśki pantofelki, o których śni każdej nocy, to odlewy gipsowe ratujące malutkie jeszcze stópki, które może podarować każdy z Was. Niestety, koszt zamówienia odlewów specjalnie wykonanych dla Dominiki przerasta możliwości finansowe rodziny. Dlatego prosimy o pomoc w uzbieraniu środków dla Piśki. Aby przez kolejny rok mogła intensywnie ćwiczyć samodzielne chodzenie. O marzenia należy dbać, bo nigdy nie wiesz, kiedy kolejne z nich się spełni.
 

Dominika Werwińska

Zbieramy środki na ortezy dla Dominiki, aby zapewnić jej kolejny rok intensywnej rehabilitacji. Każdy Twój mały gest, ułatwi jej walkę z własnym ciałem. Podaruj Piśce wyśnione pantofelki, dzięki którym będzie mogła przetańczyć jak na wielkim balu, całe życie...

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki