XII Dzień Papieski "Jan Paweł II - Papież Rodziny"

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 16 osób
675 zł (17,76%)

XII Dzień Papieski

Rozpoczęcie: 18 Września 2012
Zakończenie: 15 Listopada 2012

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację małżeństwa i rodziny w pluralistycznej rzeczywistości Polski i świata w 2012 roku, mamy nadzieję, że tegoroczny, XII już Dzień Papieski Jan Paweł II – Papież Rodziny obchodzony 14 października, będzie źródłem wielowymiarowej refleksji i wielu potrzebnych inicjatyw.

Jak co roku, podczas obchodów będziemy zbierać pieniądze na fundusz stypendialny "Dzielmy się miłością". Chcielibyśmy zebrać na Siepomaga 3800 zł - tyle wynosi roczne stypendium dla gimnazjalisty lub licealisty. Dotychczas fundusz objął pomocą 2500 uzdolnionych młodych ludzi z diecezji w całej Polsce. Dzięki tym stypendiom uboga młodzież ze wsi i małych miast ma szansę zdobywać wiedzę, która umożliwi im lepszy start w dorosłym życiu. Wspierając to dzieło, każdy z nas włącza się w budowę „żywego pomnika” Jana Pawła II.

Każde stypendium podzielone jest na dwa pakiety odpowiadające codziennym wydatkom uczniów: socjalny i naukowy. Za pieniądze z pakietu socjalnego stypendyści mogą opłacić koszty dojazdu do szkoły, zakwaterowania w bursie, kupna odzieży. Pakiet naukowy przeznaczają na książki, opłaty za Internet, dodatkowe lekcje, zakup instrumentów muzycznych itp.

Wierzymy, że dopóki są ludzie gotowi nam pomagać, dopóty nasze działania mają sens. Ufundowane stypendia pozwolą młodym ludziom (gimnazjalistom, licealistom i studentom) uwierzyć w ich wartości i siłę.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 16 osób
675 zł (17,76%)