Takich chłopców jak Patryk w Polsce jest tylko dwóch. Uwolnijmy go od bólu!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 687 osób
83 512 zł (91,18%)
Brakuje jeszcze 8 076 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Operacja nóżek w Paley European Institute

Patryk Dubiał, 4 lata

Sławno, zachodniopomorskie

Dysplazja przynasadowa typu Schmida

Rozpoczęcie: 7 Marca 2019
Zakończenie: 17 Września 2019

20 Sierpnia 2019, 11:12
❤️ Dziękujemy!

Z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie, za każdą wpłatę na zbiórkę dla Patryka! Dziękujemy, że byliście z nami w tej trudnej walce!

Dzięki Wam, Kochani, Patryś będzie miał operację nóżek, a później rehabilitację. Dziś wiemy, że otaczają nas cudowni ludzie. Dziękujemy! Choć zbiórka nie zakończyła się w 100, to udało się zebrać pozostałą potrzebną kwotę na operację w innej fundacji.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim wspaniałym ludziom, którzy włączyli się w walkę o sprawność naszego synka!

Dziękujemy!

-rodzice Patryka, Sylwia i Waldemar

Pokaż wszystkie aktualizacje

26 Czerwca 2019, 13:42
Nowe informacje od mamy Patryka!

Kochani,

dr Paley wyznaczył już termin operacji nóżek Patryka. 2 września mamy stawić się w szpitalu! Za operację trzeba jednak zapłacić miesiąc wcześniej, do 10 sierpnia... 

Dzięki środkom zebranym na subkoncie w innej Fundacji możemy zmniejszyć kwotę zbiórki. Jesteśmy coraz bliżej zapłacenia za operację, ale wciąż jeszcze wiele brakuje. 

Dziękuję za wszystko, co do tej pory dla nas zrobiliście i proszę, nie zostawiajcie nas w tej walce...

Mama

08 Maja 2019, 10:19
Bole nóżek są coraz silniejsze!

"Nasza sytuacja robi się coraz trudniejsza. Patryk coraz częściej miewa bóle kolan i coraz trudniej mu pokonywać dłuższe spacery. W przedszkolu poproszono mnie o wózek, ponieważ gdy dzieci spacerują, Patryk skarży się na ból. Zawsze bałam się tego momentu, a teraz czas się z tym mierzyć. 

Termin operacji zbliża się wielkimi krokami, a choroba postępuję. Wciąż brakuje ogromnej sumy pieniędzy, by operacja mogła się w ogóle odbyć. Wiem, że bez niej będzie coraz gorzej. Z takim bólem nie da się przecież żyć...

Proszę Was o pomoc, bo tylko z nią jestem w stanie pomóc Patrykowi!". 

–Sylwia, mama

Patryk Dubiał

Zmiany zwyrodnieniowe zwykle kojarzą się ze starszymi ludźmi, ale tu jednak dotyczą naszego 4-letniego synka. Nóżki Patryka krzywią się, są coraz bardziej pałąkowate. Nasze dziecko cierpi, bo krzywiące się kości powodują niewyobrażalny ból. Patryk czasem budzi się w nocy i prosi mnie, żebym coś zrobiła, żeby tylko nie bolało. Szukaliśmy pomocy wszędzie. Znaleźliśmy ją u doktora Paley'a. To on podjął się operacji, która ma się odbyć już w sierpniu! Dzięki niej Patryk będzie mógł chodzić i żyć bez bólu. Prosimy o pomoc, bo sami nie zapłacimy ogromnej ceny za zdrowie naszego synka.

Patryk Dubiał

Dysplazja przynasadowa typu Schmida to niezwykle rzadka choroba genetyczna. W Polsce wiadomo nam o dwóch chłopcach, którzy chorują na ten rodzaj dysplazji. Jednym z nich jest Patryk. Z uwagi na nieliczne przypadki na świecie wiedza o tej chorobie jest niewielka. Krótko mówiąc – mamy wyjątkowego pecha… Co dokładnie oznacza choroba? Nóżki są szpotawe i skrócone. Krzywią się, a zmiany zwyrodnieniowe w stawach wywołują ból. Teraz Patryś jest jeszcze mały, ale im będzie starszy, tym nóżki będą bardziej się krzywić. Aż któregoś dnia choroba posadzi go na wózek..

Choroba Patryka spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Do pierwszego roku życia byliśmy przekonani, że jest zdrowy. Aż do czasu, kiedy skończył roczek i zaczął chodzić. Wtedy pojawiły się pierwsze problemy. Nóżki zaczęły się krzywić – z miesiąca na miesiąc coraz bardziej. Patryk miał coraz większe problemy z chodzeniem, za to my rozpoczęliśmy jedną wielką wędrówkę po lekarzach. Czas mijał, a nóżki Patryka stawały się coraz bardziej krzywe i pałąkowate. Przestał rosnąć w okresie, kiedy dzieci najwięcej rosną. Jego rówieśnicy byli już o głowę wyżsi…

Patryk jeszcze samodzielnie chodzi, ale im jest starszy, tym choroba bardziej postępuje. Czasem ból jest nie do wytrzymania, a mi, matce, pęka serce, kiedy na twarzy mojego dziecka widzę grymas cierpienia. Odkąd poznaliśmy diagnozę, cały czas szukamy odpowiedzi na to, jak pomóc Patrykowi. Operacje w Polsce przeprowadzane są dopiero kiedy dziecko będzie starsze lub kości będą wykrzywione tak, że nie będzie można chodzić. To za późno dla Patryka. Nie możemy pozwolić, aby deformacja kości doprowadziła do skrzywienia kręgosłupa i nieodwracalnych zmian. Nie możemy czekać na to, aż kiedyś Patryk usiądzie na wózek. W sierpniu dr Paley przyjeżdża do Polski. Po zapoznaniu się z dokumentacją naszego synka zakwalifikował go do operacji. 

Patryk Dubiał

Kiedy widzimy determinację w oczach Patryka, wiemy, że nie możemy się poddać. Nawet jeśli chodzi o tak wielkie pieniądze. Widzimy jego determinację. Nawet kiedy ma gorszy dzień, mówi: ”Mamusiu, muszę ćwiczyć, żeby szybko biegać i dogonić kolegów”. Na razie nie pozwalają mu na to jego krótkie i krzywe nóżki.

Każdy kochający rodzic zrobiłby to samo, co my – walczyłby o zdrowie dziecka! Dlatego właśnie tutaj jesteśmy, opowiadamy Ci naszą historię i prosimy o pomoc. Bez niej nie zapłacimy tak ogromnej ceny...

–rodzice Patryka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 687 osób
83 512 zł (91,18%)
Brakuje jeszcze 8 076 zł
Wesprzyj Wesprzyj