Takich chłopców jak Patryk w Polsce jest tylko dwóch. Uwolnijmy go od bólu!

Patryk Dubiał
Zbiórka zakończona

Takich chłopców jak Patryk w Polsce jest tylko dwóch. Uwolnijmy go od bólu!

Cel zbiórki:

Operacja nóżek w Paley European Institute

Patryk Dubiał, 8 lat
Sławno, zachodniopomorskie
Dysplazja przynasadowa typu Schmida
Rozpoczęcie: 7 Marca 2019
Zakończenie: 5 Września 2019

Rezultat zbiórki

Kochani,

Patryś jest już po operacji nóżek. Udało się zrobić więcej niż planowano, dr Paley zoperował także bioderka Patryczka. To doskonała informacja!

Wszystko to dzięki Wam, wspaniali Darczyńcy! Jeszcze raz z całego serca dziękujemy!

Dziękujemy! 

Patryk Dubiał

Opis zbiórki

Zmiany zwyrodnieniowe zwykle kojarzą się ze starszymi ludźmi, ale tu jednak dotyczą naszego 4-letniego synka. Nóżki Patryka krzywią się, są coraz bardziej pałąkowate. Nasze dziecko cierpi, bo krzywiące się kości powodują niewyobrażalny ból. Patryk czasem budzi się w nocy i prosi mnie, żebym coś zrobiła, żeby tylko nie bolało. Szukaliśmy pomocy wszędzie. Znaleźliśmy ją u doktora Paley'a. To on podjął się operacji, która ma się odbyć już w sierpniu! Dzięki niej Patryk będzie mógł chodzić i żyć bez bólu. Prosimy o pomoc, bo sami nie zapłacimy ogromnej ceny za zdrowie naszego synka.

Dysplazja przynasadowa typu Schmida to niezwykle rzadka choroba genetyczna. W Polsce wiadomo nam o dwóch chłopcach, którzy chorują na ten rodzaj dysplazji. Jednym z nich jest Patryk. Z uwagi na nieliczne przypadki na świecie wiedza o tej chorobie jest niewielka. Krótko mówiąc – mamy wyjątkowego pecha… Co dokładnie oznacza choroba? Nóżki są szpotawe i skrócone. Krzywią się, a zmiany zwyrodnieniowe w stawach wywołują ból. Teraz Patryś jest jeszcze mały, ale im będzie starszy, tym nóżki będą bardziej się krzywić. Aż któregoś dnia choroba posadzi go na wózek..

Choroba Patryka spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Do pierwszego roku życia byliśmy przekonani, że jest zdrowy. Aż do czasu, kiedy skończył roczek i zaczął chodzić. Wtedy pojawiły się pierwsze problemy. Nóżki zaczęły się krzywić – z miesiąca na miesiąc coraz bardziej. Patryk miał coraz większe problemy z chodzeniem, za to my rozpoczęliśmy jedną wielką wędrówkę po lekarzach. Czas mijał, a nóżki Patryka stawały się coraz bardziej krzywe i pałąkowate. Przestał rosnąć w okresie, kiedy dzieci najwięcej rosną. Jego rówieśnicy byli już o głowę wyżsi…

Patryk jeszcze samodzielnie chodzi, ale im jest starszy, tym choroba bardziej postępuje. Czasem ból jest nie do wytrzymania, a mi, matce, pęka serce, kiedy na twarzy mojego dziecka widzę grymas cierpienia. Odkąd poznaliśmy diagnozę, cały czas szukamy odpowiedzi na to, jak pomóc Patrykowi. Operacje w Polsce przeprowadzane są dopiero kiedy dziecko będzie starsze lub kości będą wykrzywione tak, że nie będzie można chodzić. To za późno dla Patryka. Nie możemy pozwolić, aby deformacja kości doprowadziła do skrzywienia kręgosłupa i nieodwracalnych zmian. Nie możemy czekać na to, aż kiedyś Patryk usiądzie na wózek. W sierpniu dr Paley przyjeżdża do Polski. Po zapoznaniu się z dokumentacją naszego synka zakwalifikował go do operacji. 

Kiedy widzimy determinację w oczach Patryka, wiemy, że nie możemy się poddać. Nawet jeśli chodzi o tak wielkie pieniądze. Widzimy jego determinację. Nawet kiedy ma gorszy dzień, mówi: ”Mamusiu, muszę ćwiczyć, żeby szybko biegać i dogonić kolegów”. Na razie nie pozwalają mu na to jego krótkie i krzywe nóżki.

Każdy kochający rodzic zrobiłby to samo, co my – walczyłby o zdrowie dziecka! Dlatego właśnie tutaj jesteśmy, opowiadamy Ci naszą historię i prosimy o pomoc. Bez niej nie zapłacimy tak ogromnej ceny...

–rodzice Patryka

Obserwuj ważne zbiórki