Tysiące kilometrów od domu, przyszło mu walczyć o zdrowie i życie

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 8 393 osoby
355 778 zł (73,17%)
Zbiórka na cel
pokrycie kosztów leczenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Patryk Jarczak, 19 lat

Przygodzice, wielkopolskie

Zapalenia opon mózgowych na skutek sepsy meningokokowej

Zakończenie: 30 Sierpnia 2019

09 Grudnia 2019, 09:18
Patryk powoli wraca do zdrowia!

Drodzy Darczyńcy,

dostaliśmy wiadomość od taty Patryka, która zamieszczamy poniżej:

Patryk Jarczak

Chciałbym poinformować, że Patryk wrócił z Siemianowic, gdzie zrobiono mu przeszczepy na ranach nóg. Wreszcie go nic nie boli i może zostać protezowany.
 
Przesyłam Państwu zdjęcie Patryka po wizycie w firmie Ottobok, gdzie został zaprotezowany.

Oczywiście Patryk codziennie jest rehabilitowany. W lutym czeka go operacja prawej dłoni. Po sześciu tygodniach druga operacja lewej ręki. Oczekujemy też za przeszczepem nerki!

Mamy nadzieję że w następnym roku Patryk podejmie naukę w szkole.
 
Serdecznie Państwa pozdrawiam,
 
Adam Jarczak

Pokaż wszystkie aktualizacje

18 Marca 2019, 08:58
Stan Patryka jest dobry!

Patryk, mimo że cały czas przebywa w szpitalu, ma się lepiej. Został odłączony od aparatury wspomagającej oddychanie! Sepsa wywołała w jego organizmie wielkie spustoszenie, konieczna była amputacja nóg poniżej kolan, a także część opuszków palców dłoni, ale najważniejsze jest to, że jego stan jest dobry, stabilny, funkcje życiowe są w normie! Trzymajmy kciuki, by jego dalsze leczenie okazało się sukcesem!

22 Lutego 2019, 10:28
Aktualizacja

Niestety, tym razem nie mamy dla Was dobrych informacji. 20 lutego konieczne okazało się przeprowadzenie operacji, w czasie której amputowano Patrykowi nogi poniżej kolan. Operacja była na tyle poważna, że trwała ponad 4 godziny... Kierujmy nasze myśli w jego stronę, by czuł wsparcie, by wierzył w to, że wszystko to, co złe jest już za nim. 

11 Lutego 2019, 09:48
Patryk jest już w Polsce!

W miniony weekend Patryk został przetransportowany do Polski. Od teraz walkę o swoją przyszłość może toczyć w kraju, mając ogromne wsparcie bliskich. Dziś zostaną przeprowadzone badania ukrwienia kończyn, które dadzą odpowiedź, czy nie będzie konieczna amputacja... Prosimy, trzymajcie kciuki, wysyłajcie same dobre myśli w stronę Patryka, wierzmy, że będzie dobrze... Dziękujemy za ogromne wsparcie, wpłaty, które cały czas wpływają. Pieniądze będą przeznaczone na leczenie Patryka już tutaj, w Polsce, na rehabilitację oraz te potrzeby, które sprawią, że powrót do sprawności będzie możliwy!

05 Lutego 2019, 10:40
Nowe informacje o stanie zdrowia Patryka

Patryk odzyskał przytomność! Lekarze mówią o cudzie!

Nerki jeszcze nie pracują, ale lekarze dają duża szanse. Możemy powoli organizować transport medyczny do Polski. Kontakt z Patrykiem jest, ale specjaliści mówią, że z pobytu w szpitalu najprawdopodobniej nie będzie nic pamiętać. Teraz lekarze walczą o uratowanie nóg i rąk Patryka. Trzymajcie proszę kciuki, by wszystko dobrze się skończyło, byśmy mogli znaleźć się już w kraju i tu walczyć o zdrowie!

To miał być zwykły rodzinny wyjazd, po którym mieliśmy cali i zdrowi wrócić ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do domu z pięknymi wspomnieniami. Niestety, 17 stycznia 2019 roku na skutek sepsy meningokokowej Patryk dostał zapalenia opon mózgowych, ale nie myśleliśmy, że skutki będą tak poważne. U syna przestały pracować nerki, nie może samodzielnie oddychać, uszkodzeniu uległo serce, tak naprawdę większośc jego organów nie pracuje już prawidłowo... Transport do Polski jest niemożliwy, a koszty leczenia na miejscu ogromne. Nie mamy pojęcia, skąd brać pieniądze, na leczenie, które jest konieczne, by móc kiedyś bezpiecznie wrócić do domu. Prosimy, pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 8 393 osoby
355 778 zł (73,17%)