Tysiące kilometrów od domu, przyszło mu walczyć o zdrowie i życie

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
6 dni do końca
Wsparło 8 388 osób
355 468 zł (73,11%)
Brakuje jeszcze 130 702 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
pokrycie kosztów leczenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Patryk Jarczak, 18 lat

Przygodzice, wielkopolskie

Zapalenia opon mózgowych na skutek sepsy meningokokowej

18 Marca 2019, 08:58
Stan Patryka jest dobry!

Patryk, mimo że cały czas przebywa w szpitalu, ma się lepiej. Został odłączony od aparatury wspomagającej oddychanie! Sepsa wywołała w jego organizmie wielkie spustoszenie, konieczna była amputacja nóg poniżej kolan, a także część opuszków palców dłoni, ale najważniejsze jest to, że jego stan jest dobry, stabilny, funkcje życiowe są w normie! Trzymajmy kciuki, by jego dalsze leczenie okazało się sukcesem!

Pokaż wszystkie aktualizacje

22 Lutego 2019, 10:28
Aktualizacja

Niestety, tym razem nie mamy dla Was dobrych informacji. 20 lutego konieczne okazało się przeprowadzenie operacji, w czasie której amputowano Patrykowi nogi poniżej kolan. Operacja była na tyle poważna, że trwała ponad 4 godziny... Kierujmy nasze myśli w jego stronę, by czuł wsparcie, by wierzył w to, że wszystko to, co złe jest już za nim. 

11 Lutego 2019, 09:48
Patryk jest już w Polsce!

W miniony weekend Patryk został przetransportowany do Polski. Od teraz walkę o swoją przyszłość może toczyć w kraju, mając ogromne wsparcie bliskich. Dziś zostaną przeprowadzone badania ukrwienia kończyn, które dadzą odpowiedź, czy nie będzie konieczna amputacja... Prosimy, trzymajcie kciuki, wysyłajcie same dobre myśli w stronę Patryka, wierzmy, że będzie dobrze... Dziękujemy za ogromne wsparcie, wpłaty, które cały czas wpływają. Pieniądze będą przeznaczone na leczenie Patryka już tutaj, w Polsce, na rehabilitację oraz te potrzeby, które sprawią, że powrót do sprawności będzie możliwy!

05 Lutego 2019, 10:40
Nowe informacje o stanie zdrowia Patryka

Patryk odzyskał przytomność! Lekarze mówią o cudzie!

Nerki jeszcze nie pracują, ale lekarze dają duża szanse. Możemy powoli organizować transport medyczny do Polski. Kontakt z Patrykiem jest, ale specjaliści mówią, że z pobytu w szpitalu najprawdopodobniej nie będzie nic pamiętać. Teraz lekarze walczą o uratowanie nóg i rąk Patryka. Trzymajcie proszę kciuki, by wszystko dobrze się skończyło, byśmy mogli znaleźć się już w kraju i tu walczyć o zdrowie!

To miał być zwykły rodzinny wyjazd, po którym mieliśmy cali i zdrowi wrócić ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do domu z pięknymi wspomnieniami. Niestety, 17 stycznia 2019 roku na skutek sepsy meningokokowej Patryk dostał zapalenia opon mózgowych, ale nie myśleliśmy, że skutki będą tak poważne. U syna przestały pracować nerki, nie może samodzielnie oddychać, uszkodzeniu uległo serce, tak naprawdę większośc jego organów nie pracuje już prawidłowo... Transport do Polski jest niemożliwy, a koszty leczenia na miejscu ogromne. Nie mamy pojęcia, skąd brać pieniądze, na leczenie, które jest konieczne, by móc kiedyś bezpiecznie wrócić do domu. Prosimy, pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
6 dni do końca
Wsparło 8 388 osób
355 468 zł (73,11%)
Brakuje jeszcze 130 702 zł
Wesprzyj Wesprzyj