Pomóż Patrykowi dożyć 13-tych urodzin !

Alicja
organizator skarbonki

Patryk umiera! Wyrok zapadł, a egzekucja wydaje się nieunikniona. Rodzice boją się że będzie za późno. Trzecia wznowa ostrej białaczki limfoblastycznej uderzyła ze zdwojoną siłą, a chłopiec nie ma już szans by się obronić. Do tej pory trwała mozolna walka o życie Patryka, którą przegrał. Zbieramy na lek ostatniej szansy. Rozpoczęła się walka z czasem. Jeśli nie zdążymy, Patryk nie dożyje 13 urodzin. 

Patryk pomimo swojego młodego wieku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec od dłuższego czasu boryka się z różnego rodzaju chorobami , zapalenie trzustki, zapalenie wątroby i ogólny bardzo kiepski jego stan spędzają sen z powiek jego rodzicom i najbliższym. 

Nawrót białaczki staje się faktem! Skrajnie wyniszczony organizm Patryka nie ma nawet chwili wytchnienia. Jego fatalny nastrój widać na pierwszy rzut oka. Chłopiec nie wykazuje żadnego zainteresowania otoczeniem, patrzy przed siebie, oddycha, na razie tyle, wystarczy ważne, że wciąż żyje. Zapada błyskawiczna decyzja o przeszczepie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Mała pomoc od losu i po kilku miesiącach Patryk jest już po zabiegu. Zerowa odporność rozpoczyna cały szereg infekcji. Kiedy udaje się złagodzić jedną, rozpoczyna się następna, a on nie ma już siły nawet usiąść.

 

Po takich przejściach znów zamiast nagrody kara – wiele miesięcy absolutnej izolacji. Dla jedenastolatka takie zawieszenie to najgorsza konsekwencja choroby. Zapach szpitalnych sal i sterylny, ascetyczny wygląd długich korytarzy tylko pogłębia ten wielki smutek nie do ogarnięcia. Październik 2015 przynosi obietnicę wytchnienia. O taki koniec zmagań modlą się rodzice wszystkich dzieci z nowotworami. Patryk wraca do domu. Koniec koszmaru. Powoli zbliża się do tak wymarzonej normalności. Dwa lata wyjęte z życia i oddane chorobie. Za mało!

 

Białaczka wraca w marcu 2016 z taką siłą, że już prawie nic nie może jej zatrzymać. Życie uchodzi z Patryka, a my boimy się, że to już koniec – mówi przez łzy mama. Jedyna i ostatnia możliwość  to podanie chłopcu przeciwciał. Terapia nie jest refundowana w Polsce, a jej koszt wydaje się astronomiczny. Blinatumomab to ostatnie, co możemy zrobić dla Patryka. Lek działa w ten sposób, że jego cząsteczki przyczepiają się do komórek nowotworowych, a następnie aktywują system immunologiczny do tego by je zniszczył. 

 

W imieniu Patryka i wszystkich jego bliskich z całego serca prosimy o pomoc ! ! ! 

Wsparli

20 zł

kami

Patryczku bedę sie za Ciebie modlić żebyś wrócił do zdrówka.
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0,1%
20 zł Wsparła 1 osoba CEL: 20 000 ZŁ