Codzienność przepełniona bólem... Paulina walczy z ciężką chorobą, pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 686 osób
22 140 zł (57,8%)
Brakuje jeszcze 16 158 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0125674 Paulina
Zbiórka na cel
Laparoskopowe leczenie endometriozy

Paulina Boryczka, 33 lata

Wałbrzych, dolnośląskie

Endometrioza, choroba Leśniowskiego-Crohna

Rozpoczęcie: 7 Kwietnia 2021
Zakończenie: 29 Czerwca 2021

Mam na imię Paulina i mam 33 lata. Jestem mamą 2 cudownych dzieci, Maja ma 7 lat, a Maksiu roczek. Są moim całym światem i właśnie dla nich chcę pokonać chorobę, pozbyć się tego bólu, który mnie paraliżuje… Endometrioza to okrutna, kobieca choroba. Niestety zbyt często lekceważona. Jej skutki bywają tragiczne. Ja się nie poddam i będę walczyć, póki starczy mi sił. Bardzo proszę, pomóż mi.


Mimo wielu trudności i problemów zawsze radziłam sobie sama. Jednak sytuacja, w której się obecnie znajduję, zmusiła mnie, by prosić Was o pomoc. Zmagam się z endometriozą i jak na złość również z nieuleczalną chorobą autoimmunologiczną - Leśniowskiego-Crohna. Leczona jestem sterydami oraz lekami przeciwzapalnymi, które mimo wszystkiego nie zatrzymują stanu zapalnego w moim organizmie. Do tego walka z Endometriozą wymaga operacji, której kosztów nie jestem już w stanie sama pokryć...

Paulina Boryczka


Od trzech lat objawy moich chorób nałożyły się na siebie w sposób uniemożliwiający mi normalne funkcjonowanie. Utrata 10 kg wagi, bunt jelit pozwalający jedynie pić wodę, czy przyjazd karetki oraz wizyty na SOR nie skłoniły lekarzy, by poszerzyć diagnostykę. Jedynie moja chęć powrotu do sprawności dla mojej rodziny i uparty charakter nie pozwolił mi zaakceptować tego stanu. Szukałam na własną rękę lekarzy i badań, które pomogłyby postawić diagnozę, a to zmusiło mnie do wykonania prywatnie badań gastroskopii, kolonoskopii, aż po badanie tomografem, a później rezonansem magnetycznym.


Dzięki temu udało się ustalić, że układ pokarmowy atakuje choroba Leśniowskiego-Crohna, natomiast endometrioza zajęła już prawy jajnik z otrzewną macicy i wiązadłem szerokim. Endometrioza miała wiele ognisk, której efektem jest duża liczba zrostów dotykających wielu narządów. Stąd silne dolegliwości bólowe w obrębie miednicy, kręgosłupa oraz nóg, problemy z pionizacją oraz ruchomością.


Dodatkowo ból kręgosłupa, który wcześniej diagnozowano jako stan zapalny i przepuklinę, okazał się być guzem nowotworowym tj. naczyniakiem na trzonie kręgu L5.


Endometrioza i ból zabiera mi siłę do życia oraz możliwość bycia z rodziną. Mam dopiero 33 lata, a często czuję się jak starsza, schorowana osoba, którą w życiu czeka już tylko cierpienie. Nie godzę się na to, nie chcę oddać swojego życia w ręce tych paskudnych chorób! Operacja jest dla mnie ogromną szansą, jednak nie jest refundowana. Proszę, pomóż mi!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 686 osób
22 140 zł (57,8%)
Brakuje jeszcze 16 158 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0125674 Paulina