Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Pokaż Ukryj

Guz mózgu znów zaatakował❗️Proszę o pomoc dla żony, nie mogę jej stracić...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 474 osoby
343 486 zł (101,87%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0098624 Paulina
Zbiórka na cel
Leczenie nowotworu metodą protonoterapii w Pradze

Paulina Łapeta, 31 lat

Kuźnica Kiedrzyńska, śląskie

Nowotwór złośliwy płata skroniowego - Astrocytoma III stopnia

Rozpoczęcie: 30 Listopada 2020
Zakończenie: 22 Grudnia 2020

Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu własnym, Pauliny i moich najbliższych za udział w zbiórce pieniędzy na leczenie żony.

Tak ogromną kwotę udało nam się zebrać w bardzo krótkim czasie. Widzieliśmy zaangażowanie w zbiórkę tysięcy osób, zarówno naszych znajomych, jak i ludzi, którzy ani mnie, ani Paulinki nie znają. Wszystkim, naprawdę wszystkim bardzo dziękujemy.

Trudno znaleźć słowa, jakimi mogę opisać naszą wdzięczność. Byliśmy wzruszeni każdym gestem pomocy – każdą wpłatą, każdą licytacją, każdą społeczną akcją mającą na celu pomoc w zebraniu pieniędzy, każdą publikacją w gazecie czy radiu, każdą wzmianką w internecie.

W styczniu Paulina przyjmowała szóstą i na dzień dzisiejszy ostatnią dawkę chemii. Czuła się niestety bardzo źle. Były to dla nas trudne dni. Z niepokojem wysyłałem płytę z rezonansu magnetycznego do Pragi. Lekarz z Pragi miał ocenić, czy skuteczne jest leczenie chemioterapią, a tym samym, jaki jest stan guza w głowie Pauliny. Usłyszałem od niego, że chemia działa i nie należy jeszcze podejmować leczenia protonoterapią. Była to dla mnie najlepsza wiadomość, jaką chyba usłyszałem od czasu, gdy dowiedziałem się o wznowie guza. Najlepsza dlatego, gdyż przecież w listopadzie chemia nie działała i dla Pauliny nie było już ratunku. Na tamten dzień jedyną nadzieją była protonoterapia – nowa, a tym samym nieznana do końca w skutkach metoda leczenia. Dziś żyję nadzieją, że na protonoterapię mamy jeszcze  czas. Chciałbym, by nadzieja ta towarzyszyła mi jak najdłużej. Protonoterapia jest ostateczną metodą leczenia guza, którą możemy zastosować u Pauliny.

Każdego miesiąca będziemy wykonywać badanie głowy Pauliny, wysyłać płytę do Pragi i z ogromnym niepokojem czekać na informację od lekarza, jaki jest stan guza. Dzięki Państwa pomocy protonoterapię będziemy mogli rozpocząć w każdym momencie, gdy  będzie tego wymagał stan zdrowia Pauliny i za to jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.

Dziś moja dzielna żona cieszy się każdym dniem. Czasem są to dni bardzo trudne i wtedy martwimy się wszyscy. Odwiedzamy kolejnych lekarzy, wykonujemy mnóstwo zleconych badań i ciągle żyjemy nadzieją, że każdy następny dzień będzie dobry.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 474 osoby
343 486 zł (101,87%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0098624 Paulina