Kolejny krok Pawełka

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 53 osoby
2 020,07 zł (36,72%)
Zbiórka na cel
Turnus rehabilitacyjny

Paweł Pietrusiewicz

Łódź, łódzkie

Rozpoczęcie: 6 Października 2011
Zakończenie: 14 Sierpnia 2012

Pawełek ma pięć i pół roku. W sierpniu 2010 roku wyniku wypadku doznał urazu rdzenia kręgowego. Na odcinku piersiowym kręgosłup został całkowicie przerwany. W konsekwencji chłopiec stracił władzę nad swoim ciałem od piersi w dół. Nie chodzi, ani nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych.

Na chwilę obecną medycyna nie jest w stanie mu pomóc, ale rodzice nie tracą nadziei, że chłopiec jeszcze stanie na nogach.

 

Dzięki rehabilitacji, którą rodzice finansują głównie z własnej kieszeni, Pawełek jest bardzo sprawny jak na swój stan. Rok temu nie potrafił samodzielnie siedzieć - dzisiaj nie tylko siedzi, ale i zmienia pozycje, jeździ sam na wózku, a nawet na specjalnym rowerze.
 

Pawełek jest bardzo pogodny i rozgadany. Chętnie bawi się z innymi dziećmi. Lubi rysować, malować i kleić - ma zadatki na inżyniera :) Składa z klocków przeróżne pojazdy. Uwielbia samochody, samoloty, koparki i wszelkie zmechanizowane zabawki. W przyszłości marzy o tym, aby zostać pilotem odrzutowca.
 

W tej chwili najważniejsza jest dla niego intensywna rehabilitacja. Najlepsze efekty  zostały uzyskane po turnusach w prywatnej klinice. Każdy taki turnus nastawiony jest na konkretny cel, np. nauczyć siadać czy ubierać się. Zajęcia trwają 4-5 godzin dziennie przez 4 tygodnie. Dzięki nim Paweł szybko pokonał strach przed siadaniem i zmianami pozycji.

 

Kolejnym etapem rehabilitacji jest nauka przesiadania się z wózka na łóżko, podłogę czy toaletę. Koszt turnusu to blisko 11 000 złotych. Przez Siepomaga.pl chcielibyśmy zebrać chociaż połowę tej kwoty, tj. 5 500 złotych.  Za wszelką okazaną pomoc i wsparcie będziemy bardzo wdzięczni. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 53 osoby
2 020,07 zł (36,72%)