Obiecaj mi, że będę żył...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 10 322 osoby
491 111,28 zł (112,64%)
Zbiórka na cel
Przeszczep wątroby

Paweł Bryk

Gdynia, pomorskie

zespół Allagille’a

Rozpoczęcie: 2 Kwietnia 2015
Zakończenie: 30 Kwietnia 2015

20 maja 2015 roku w dniu przeszczepu Tata Pawełka napisał:


"...Kochani…Odprowadziłem moje dwa największe szczęścia na salę operacyjną, byłem przy Pawełku do momentu kiedy zasnął spokojnym snem... Pawełek z mamą w tej chwili rozpoczęli walkę… Bardzo Was proszę o modlitwę, aby wszystko poszło jak najlepiej, bez żadnych zbędnych komplikacji. Są silni… oboje… a Wasze wsparcie dodatkowo motywuje nasze pozytywne myśli! Czekam na wieści z sali operacyjnej... trzyma mnie wiara i Wasza siła! Jak tylko będę miał jakiekolwiek wieści z bloku od razu Was poinformuję! 
Tata Pawełka… mąż jego mamy…"

A kilka godzin później mieliśmy już pierwsze informacje - tak bardzo na nie czekaliśmy! "Kochani, póki co wszystko przebiega planowo. Z mamą wszystko ok. Chore serduszko Pawełka dzielnie zniosło obciążenie przeszczepem. Wygląda na to, że najgorsze już za nimi. Decydujące będą pierwsze dni."

Pierwsza noc minęła spokojnie, bez niepotrzebnych alarmów. Pan Doktor powiedział, że transplantacja przebiegła bez komplikacji, tak jak lekarze zaplanowali. Przez kolejne tygodnie Pawełek dochodził do siebie, były chwilowe załamania, gdy pojawił się płyn w opłucnej, jednak lekarze poradzili sobie. A 14 lipca 2015 roku Pawełek został wypisany ze szpitala! Jeszcze przez jakiś czas pozostanie w Brukseli na badaniach kontrolnych, a potem - do domku :)
 

Pawełek potrzebował trzech rzeczy, żeby żyć: lekarza, który podejmie się przeszczepu, dawcy wątroby i ponad 100 tysięcy euro. Lekarz, a właściwie cały zespół lekarzy był, mama-dawca też i po zbiórce pieniędzy mieliśmy trzecią potrzebną rzecz, za co ogromnie dziękujemy.

Razem wielką mamy moc! I niech tak zostanie, bo dzięki temu ten świat jest lepszy.

I w końcu 15 sierpnia 2015 roku Pawełek wrócił z rodzicami do Polski! Wszystkie wyniki są dobre! Wszyscy na to czekaliśmy :)

Paweł Bryk

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 10 322 osoby
491 111,28 zł (112,64%)