Bolesna bezsilność w walce o dobre jutro Pawła

Paweł Dura
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

zakup podnośnika sufitowego, rehabilitacja, wózek, przystawka elektryczna

Paweł Dura, 28 lat
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Dziecięce Porażenie Mózgowe
Rozpoczęcie: 27 Lutego 2019
Zakończenie: 29 Sierpnia 2020

Rezultat zbiórki

Kochani, udało się! Mamy wymarzony podnośnik dla Pawła. To dzięki Wam nie musimy już dźwigać syna i nasze kręgosłupy wreszcie odczują ulgę.

Paweł Dura

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę. Dziękujemy za każde udostępnienie, za każde polubienie, za mnóstwo miłych słów dodających otuchy i wspierających naszą walkę. Jesteście cudowni.

Opis zbiórki

Paweł nigdy nie będzie samodzielny, bo wiele lat temu otrzymał od losu brutalny bilet na resztę życia - niepełnosprawność pod postacią Mózgowego Porażenia Dziecięcego. We wszystkim potrzebuje naszej pomocy. Przemieszczanie się, ubieranie, częściowo karmienie. Z roku na rok staje się też coraz cięższy i ta perspektywa okaże się w najbliższej przyszłości najtrudniejsza... Młodsi już nie będziemy, siły powoli opadają, a Pawła trzeba podnosić… Dlatego prosimy o pomoc.

Paweł Dura


Te minione 23 lata to ciągła walka o sprawność. Niezliczone godziny rehabilitacji, specjalistyczny sprzęt, który trzeba było wymieniać wraz z dorastaniem syna. Mnóstwo operacji, wszczepiona pompa baklofenowa… Co miesiąc trzeba ją uzupełniać lekiem w szpitalu.


Boję się tego dnia, kiedy okaże się, że już nie daję rady i syn zostanie skazany na spędzenie reszty dnia w pozycji leżącej. Ile waży Paweł? 50-60 kilogramów? Szczerze mówiąc nie wiemy, bo nie ma go jak zważyć. Jest dorosłym mężczyzną, a wciąż zajmujemy się nim w takim samym zakresie, jak był małym dzieckiem. Od tego nie ma ucieczki, pogodziliśmy się z tym losem.

Paweł Dura


Specjalistyczny sprzęt, który mógłby uratować nas i nasze kręgosłupy, kosztuje niewyobrażalne kwoty. Potrzebujemy podnośnik sufitowo-szynowy. Moglibyśmy wtedy swobodnie przemieszczać Pawła z łóżka na wózek, z wózka na toaletę lub w inne miejsce. Byłby to dla nas przełom na miarę odkrycia koła w historii rozwoju człowieka. Nowe możliwości, oszczędzone plecy - komfort, o którym dzisiaj możemy jedynie pomarzyć. Na końcu jednak widnieje kwota… Ponad 30 tysięcy złotych - nie mamy tak dużych pieniędzy. Prosimy więc o wsparcie.


Co czuje rodzic, który widzi, że każdy kolejny dzień jest trudniejszy od poprzedniego, że opieka nad własnym dzieckiem staje się nie przyjemnością, a obciążeniem? Bolesną bezsilność... Tak bardzo chcemy pomóc Pawłowi, a powoli staje się to niemożliwe. Prosimy, pomóż nam uzbierać pieniądze na podnośnik, który ułatwi nie tylko nasze życie, ale przede wszystkim Pawła!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki