Pomorze Biega i Pomaga Pawłowi!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 69 osób
13 243 zł (100,52%)
Zbiórka na cel
Turnus rehabilitacyjny i sprzęt do rehabilitacji

Paweł Kunicki, 41 lat

Gdańsk, pomorskie

Amputacja lewej ręki i lewej nogi w wyniku wypadku

Zakończenie: 16 Sierpnia 2019

07 Listopada 2019, 15:16
Daliście mi szansę na nowe życie!

Kochani jesteście!

We wrześniu wyjechałem na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny. To Wy tego dokonaliście!!!

Rekordowo błyskawicznie zebrane środki pozwoliły mi nie tylko na rehabilitację, ale udało mi się kupić bieżnię elektryczną i lustro do domowych treningów. Jeszcze całkiem niedawno nawet o tym nie marzyłem i wydawało mi się, że są to sprawy poza zasięgiem moich możliwości. To Wy udowodniliście, że z Waszą pomocą nic nie jest niemożliwe!

Dlatego kolejny raz obiecuję nie zawieść Was w swych wysiłkach i staraniach, by powrócić do sprawności.

Po stokroć z całego serca dziękuję!

Paweł

„Człowiek orkiestra i Słowianin z krwi i kości. Artystyczna dusza, wszędzie go pełno”… Tak powie o mnie każdy, kto mnie znał przed wypadkiem. Nadal chcę brać życie pełnymi garściami, choć jednej ręki już nie mam. 

Moją pasją są rekonstrukcje historyczne. Lubię przekazywać wiedzę o pradawnych czasach, organizować lekcje żywej historii. Pasjonuję się w odtwarzaniu pradawnego rzemiosła. Po prostu to kocham! Tak jak życie! Niestety, w wyniku nieszczęśliwego wypadku znalazłem się pod kołami pociągu. Cudem przeżyłem, ale maszyna odcięła mi lewą rękę i lewą nogę. Samego wypadku praktycznie nie pamiętam. Gdy wybudzono mnie ze śpiączki, wiedziałem jedno: muszę stanąć na nogi, nie mogę być przykuty do łóżka! 

Bez ręki nie mogę juz rzeźbić w drewnie, ale bardzo chcę wrócić do pracy. Czeka na mnie posada kustosza w zrekonstruowanej średniowiecznej osadzie… Znów mógłbym oprowadzać turystów i opowiadać bez końca o historii naszych ziem. Wypadek jeszcze bardziej wzmocnił we mnie chęć do życia. Dostałem od losu drugą szansę i nie mogę tego zmarnować. Abym mógł jak najlepiej radzić sobie z moją niepełnosprawnością muszę ćwiczyć, jak najwięcej. Dlatego chciałbym mieć w domu sprzęt, który umożliwiłby mi w każdej chwili ćwiczenia. Wyjazd na turnus wzmocniłby mnie fizycznie i nauczył radzenia sobie bez ręki i nogi. Proszę, pomóż mi dalej kochać życie i realizować się w tym, co uwielbiam!

Paweł

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 69 osób
13 243 zł (100,52%)