Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 145 osób
3 722 zł (87,47%)
Zbiórka na cel
sprezentowanie dzieciom z różnych zakątków Afryki piórników

Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki

Warszawa, mazowieckie

.

Rozpoczęcie: 5 Lutego 2019
Zakończenie: 5 Maja 2019

Dla dzieci żyjących na kontynencie afrykańskim szkoła jest wielką przygodą, a często niespełnionym marzeniem. Dzieci te cieszą się z każdej kolorowej kredki, długopisu, czy nawet zwykłego ołówka… A jaką radość może sprawić piórnik wyposażony w szkolne przybory?

Cztery tysiące złotych. Takiej kwoty potrzebujemy, by przekazać ubogim dzieciom w Afryce piórniki zebrane przez uczniów polskich szkół, dzięki otwartości mnóstwa ludzi pięknych serc. Przybory szkolne to wielkie marzenie każdego afrykańskiego dziecka pragnącego uczęszczać do szkoły. Niestety, na co dzień uczniowie biednych wiosek Czarnego Lądu nie mają dostępu do pomocy i przyborów szkolnych, z jakich korzystają nasze dzieci. Dlatego pragniemy wysłać im piórniki…

Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki

Dla większości z nich będzie to pierwszy raz w życiu, kiedy otrzymają ten powszechny dla polskiego ucznia przedmiot. Pragniemy wywołać uśmiech na twarzach dzieci, bo już nieraz widzieliśmy ogrom radości z otrzymanego piórnika. To już trzecia edycja naszej akcji „Piórniki do Afryki” Przeprowadziliśmy ją w ubiegłym roku w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej. Wyniki akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Zainteresowanie i zaangażowanie ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół w całej Polsce było ogromne, z czego niezmiernie się cieszymy – i bardzo, bardzo dziękujemy. Zebraliśmy 9.548 piórników z pełnym wyposażeniem (w dwóch poprzednich edycjach zebraliśmy 3.400 piórników), z których część została już wysłana do Burundi, Czadu, Etiopii, Ghany, Kamerunu, Malawi, Namibii, Rwandy, Tanzanii, Ugandy i Zambii. Jednak wciąż 5.928 piórników czeka na swoją wysyłkę – i Twoją pomoc.

Aby wysłać kolejnych tysiąc piórników, potrzebujemy czterech tysięcy złotych, ponieważ nadanie jednej paczki do Afryki z zawartością około 50 piórników to koszt 187 złotych. Niestety, nasze fundacyjne środki nie są wystarczające, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie. Wciąż trwa sortowanie i pakowanie piórników. Nasi wolontariusze nadal sortują piórniki i pakują je w kartony, ale niebawem chcielibyśmy paczki z piórnikami wysłać do kolejnych szkół w Afryce. Niech wreszcie trafią do swoich nowych właścicieli - czekających na nie z utęsknieniem. Nasze możliwości magazynowe są mocno ograniczone, podobnie jak środki finansowe konieczne na pokrycie kosztów wysyłki. Nie chcemy, by z powodu takich ograniczeń piórniki ofiarowane z dobroci serca przez polskich uczniów zalegały w magazynie w oczekiwaniu na kolejną wysyłkę.

Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki

Potrzebujemy czterech tysięcy złotych, by wysłać 1000 piórników - 4 zł umożliwia wysyłkę jednego w pełni wyposażonego piórnika. W oczekiwaniu na uśmiech dziecka wspólnie sprawmy radość afrykańskim dzieciom, które pragną uczyć się, zdobywać wiedzę, zmieniać świat, bo ten, w którym żyją na co dzień, sprawia im cierpienie, wywołuje ból i łzy… A tak niewiele potrzeba, by mogły wziąć do rąk kolorowe kredki i odkrywać swoje marzenia, by choć na chwilę mogły zapomnieć o biedzie, głodzie, wojnie, bólu, czy śmierci...

Sprawmy, aby ta materialna pomoc stała się znakiem naszej troski i wsparcia dla dzieci żyjących w afrykańskich wioskach. Twoja pomoc może naprawdę wiele zmienić. Chcesz pomóc? Przyłącz się do naszej zbiórki. Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki – zbierzmy cztery tysiące złotych – niech to będzie sprawdzian z naszej solidarności z afrykańskimi dziećmi.

Ładuję...

20 zł

Multikino

4 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
10,34 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 145 osób
3 722 zł (87,47%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość