Zbiórka archiwalna
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
123 221,59 zł (100,84%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Walka o serduszko Helenki trwa! Pomóż, by nadal mogło bić!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 830 osób
104 613 zł (106,44%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0004903 Helenka
Zbiórka na cel
Operacja serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster

Helenka Ratajczak, 3 latka

Luboń, wielkopolskie

Wada serca AVSD

Rozpoczęcie: 10 Października 2019
Zakończenie: 10 Stycznia 2020

Helenka jest już po operacji serduszka! Jak usłyszeliśmy od profesorów, wszystko poszło zgodnie z planem. Ogromnie się ucieszyliśmy, żona aż się popłakała ze szczęścia, jednak ja niestety czułem, że pierwsze doby po operacji mogą być jeszcze bardzo nerwowe...

W pierwszą dobę po operacji Helenka przebudzała się i wszystko wskazywało na to, że jest bardzo dobrze – Helenka otwarła oczy, powiedziała pierwsze słowo, nawet za zgodą lekarzy mogła zrobić kilka łyczków wody. Żona była zachwycona, lecz radość jeszcze trwała tylko kilka godzin. Nagle Helenki stan pogorszył się i zaczęła się walka o Jej życie.

Sytuacja była bardzo poważna, Helenka została zaintubowana i wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną.  Kilka razy w dzień i kilka razy w nocy dostawaliśmy informację, że jest bardzo ciężko, ale delikatnie się poprawia, dlatego musimy być dobrej myśli. Po czwartej dobie nastąpiła poprawa, ale nadal było nerwowo.

Helenka Ratajczak

W każdej następnej dobie stan zdrowia Helenki poprawiał się znacznie i powoli lekarze przyzwyczajali nas do tego, że sytuacja jest opanowana i będzie dobrze. No i tak było. Gdy przenieśli nas w końcu na oddział kardiologiczny mogliśmy odetchnąć z ulgą i próbować aktywować Helenkę poprzez przyzwyczajanie jej do ruchu. Nie było to łatwe, ponieważ ilość kroplówek, leków i kabelków monitorujących stale parametry życiowe Helenki znacznie to utrudniały. Przychodziła Pani rehabilitantka, pokazywała nam, w jaki sposób pracować z Helenką i na co mamy zwrócić szczególną uwagę.

Po kilku dniach Helenka wstała i utrzymywała się na nóżkach, po kilku następnych zrobiła pierwsze kroki i pojawił się delikatny uśmiech. W końcu nadszedł dzień, w którym otrzymaliśmy zgodę na powrót do domu, a także wytyczne o stanie zdrowia i wymaganych konsultacjach lekarskich. Niestety ze względu na komplikacje podczas ostatniej operacji, otrzymaliśmy wyższy rachunek ze szpitala. Dodatkowo w tym roku Helenka musi przejść zabieg cewnikowania serca w klinice w Munster. Otrzymaliśmy już kosztorys i wiemy, że konieczne będzie utworzenie kolejnej zbiórki. 

Z całego serca dziękujemy za to wszystko, co zrobiliście dla nas do tej pory. Dzięki Waszym wielkim sercom, serduszko Helenki może dalej bić!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 830 osób
104 613 zł (106,44%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0004903 Helenka