Stowarzyszenie PODAJ RĘKĘ

Stowarzyszenie PODAJ RĘKĘ

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Cedry Wielkie, pomorskie

Nieść pomoc, wychowywać, budzić nadzieję - to nasza misja, którą realizujemy na bardzo różne sposoby dzięki setkom wolontariuszy w kilkunastu miejscach w Polsce, ale także w Obwodzie Kaliningradzkim, Litwie, Anglii i Togo w Afryce.

 

Organizujemy pomoc najuboższym w ich codziennych potrzebach i pomoc osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

Wspieramy dzieci i młodzież w ramach pieczy zastępczej. Przygotowujemy warsztaty z myślą o młodzieży, która chce jak najlepiej przygotować się do podjęcia pracy - nie tylko tej, która da im utrzymanie, ale także tej, którą realizować będą z pasją i radością, która dawać im będzie prawdziwą satysfakcję.

Wybudowaliśmy "DomDlaDzieci" zwany "Zapiecek", gdyż w nim każdy z naszych Podopiecznych, ale też każdy Gość, mają się czuć jak u Pana Boga za piecem... który jest prawdziwym domem i ma być także prawdziwym miejsce odkrywania i pogłębiania własnych pasji i zainteresowań. Dom ten już żyje i funkcjonuje mimo, iż ma jeszcze sporo potrzeb takich jak pełne zewnętrzne ocieplenie, niewielka rozbudowa oraz przygotowanie terenu przed wejściem do domu.

W przygotowaniu jest także specjalna hala warsztatowa i magazynowa, które są niezbędne dla realizacji naszych celów na najbliższych conajmniej 10 lat, a które w skrócie mieszczą się w pojęciu "wyrównać szanse" tych, którym jest trudniej, znacznie trudniej niż innym... dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych, dzieciom z miejscowości oddalonych od centrów aglomeracyjnych, w których nawet zwyczajne zajęcia czy wspólna zabawa brzmią jak sen albo marzenie...

 

Nasze cele realizujemy poprzez nasze programy:

  • Metropolitalny System Aktywizacji Społeczno - Zawodowej
  • Współprowadzenie wraz z Akademią Trzeciego Sektora Centrum Organizacji Pozarządowych w Pruszczu Gdańskim
  • Kampania LudzieDobrejWoli.pl - ogólnopolska kampania społeczno – pomocowa na rzecz głodujących polskich dzieci
  • Biegaj, graj, o zdrowie dbaj - działania o charakterze sportowo – rekreacyjno – turystycznym,  których uczestnikami są dzieci, młodzież, dorośli, a w wielu projektach całe rodziny
  • Nie wystarczy kochać - program edukacyjno – terapeutyczno – wychowawczy przeznaczony dla dzieci i młodzieży defaworyzowanych, wykluczonych społecznie i tym wykluczeniem zagrożonych, w tym także dla niepełnosprawnych
  • Żyj bezpiecznie – kampania społeczno-edulacyjna mającą na celu budzenie społecznej świadomości na obecność, potrzeby i trudności „człowieka obok nas”

 

Współpracujemy z wieloma agendami ministerialnymi, samorządami i organizacjami.

 

Przygotowujemy wolontariat dla różnych organizacji, a także prowadzimy zajęcia w dziedzinie rozwoju kultury - teatr, muzyka etc.

.Więcej na: www.podajreke.org