Podkręcić głośność

Wiktor Piłsudski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

aparaty słuchowe

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Wiktor Piłsudski
Suchedniów, świętokrzyskie
mózgowe porażenie dziecięce, obustronny niedosłuch i zaburzenia w rozwoju psychoruchowym
Rozpoczęcie: 20 Maja 2013
Zakończenie: 15 Czerwca 2013

Rezultat zbiórki

Wielkie i małe sukcesy Wiktora

Wiktor ma już nowe aparaty słuchowe i co najważniejsze to w nich słyszy. Słyszy już pierwsze dźwięki i zachwyca się za każdym razem. Co prawda jeszcze daleka droga do tego żeby rozpoznawał dźwięki, które słyszy, identyfikował je i nazywał. Reaguje na swoje imię wypowiadane przez mamę. Ostatnio po raz pierwszy słyszał odgłosy grzmotów przed burzą. Bardzo podobało mu się jak grali uliczni muzycy stał i słuchał jak zaczarowany. Wiktor na nowo odkrywa świat.

Wiktor Piłsudski

Uczy się także mówić i rozpoznawać słyszane dźwięki. Wiktor bezbłędnie nazywa i powtarza wszystkie samogłoski, co jeszcze do niedawna było nie lada wyzwaniem.

W trakcie trwania akcji zbierana środków dla Wiktora, mama otrzymała wiadomość od Fundacji WOŚP, że mogą sfinansować zakup aparatów. Udało nam się zebrać środki, dlatego Wiktor dostał nowe aparaty i  dodatkowo rozpoczął intensywną rehabilitację.

Ponadto po konsultacji w Szpitalu "Górka" w Busku Zdroju wyznaczono termin operacji „achillesów” na 9 września 2013.

Dzięki Wam drodzy Pomagacze, Wiktor słyszy i czuje się coraz lepiej. Świat stoi przed nim otworem.

Dziękujemy i trzymamy kciuki za Wiktora!

Opis zbiórki

Prawdziwy pedagog bardzo często występuje w roli drugiego rodzica. Tak właśnie zdarzyło się w przypadku sprawy Wiktora.  Z prośbą o wsparcie zgłosiła się do nas nauczycielka, której los i rozwój Wiktora nie są obojętne.

Według opowieści mieszkańców Suchedniowa pradziadek Wiktora został adoptowany przez Józefa Piłsudskiego. Co ciekawe, sam chłopiec urodził się 11 listopada, niestety jako skrajny wcześniak w 27 tygodniu ciąży i ważył 800 gramów. Był bardzo malutki, a jego stan był krytycznie ciężki. Wiele miesięcy spędził w szpitalu z powodu niewydolności oddechowej, sepsy, zapalenia kości, operacji. Wiktorek od pierwszego oddechu walczył o życie.

Mama chłopca, niezwykle troskliwa i kochająca kobieta, powierzyła sprawę dyrektorce szkoły w Skarżysko-Kamiennej, widząc jej wsparcie i zaangażowanie. Teraz wspólnie walczą o komfort życia jedenastolatka.

Lekarze zdiagnozowali u niego mózgowe porażenie dziecięce, obustronny niedosłuch i zaburzenia w rozwoju psychoruchowym.

Obecnie Wiktor to pogodny, energiczny i wytrwały chłopiec. Jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczy w Skarżysko-Kamiennej. Chętnie się uczy i zdobywa kolejne umiejętności. Ma jednak trudności w poruszaniu się wynikające z przykurczu ścięgien Achillesa i dużej spastyczności mięśni oraz niedosłuch, który pogłębiają stare aparaty. Najpilniejszą potrzebą jest wymiana szkodliwych aparatów słuchowych, w drugiej kolejności próba zoperowania przykurczy.

Wiktor Piłsudski

Mama chłopczyka nie pracuje, samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Mieszkają w bardzo skromnym mieszkaniu komunalnym, z dostępem jedynie do zimnej wody, bez łazienki i kanalizacji.

Wiktor systematyczne dogania w rozwoju swoich rówieśników, jednak przed nim jeszcze długa droga do osiągnięcia samodzielności. Marzeniem mamy jest spokojna, długa rozmowa z synem.

Szansą na poprawę jego funkcjonowania jest wyposażenie go w nowsze, dostosowane do jego potrzeb aparaty słuchowe. Z obecnych korzysta, odkąd skończył 5 lat. Ich koszt to około 3 000 zł, w zależności od uzyskanej refundacji. O taką właśnie kwotę wsparcia prosimy was, drodzy Pomagacze. Podkręćmy głośność dla Wiktora.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki