Szpital MSWiA Olsztyn

Typ Szpital

Lokalizacja Olsztyn, warmińsko-mazurskie

W związku z trwającą w Polsce epidemią wywołaną wirusem SARS-COV-2 oraz przeciwdziałaniem w rozprzestrzenianiu się COVID-19, mając na uwadze duże zainteresowanie akcjami niesienia pomocy dla szpitali, zwracamy się z prośbą i apelem o wsparcie dla Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii Szpitala MSWiA w Olsztynie w środki ochrony osobistej w trosce o naszych pacjentów i personelu medycznego.

Jesteśmy Centrum Onkologii dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego i mimo panującej epidemii w sposób ciągły realizujemy intensywne leczenie przeciwnowotworowe.
Udzielamy także zabezpieczenia medycznego w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W obliczu zagrożenia personel medyczny odważnie i z oddaniem niesie pomoc wszystkim potrzebującym i jest narażony każdego dnia na zakażenie koronawirusem.

Zużywamy bardzo duże ilości środków ochrony osobistej. Konieczne są nietypowe, jak dotychczas, zakupy sprzętu medycznego (analizatory do laboratorium do wykonywania testów), urządzenia techniczne do dezynfekcji powierzchni i odkażania powietrza. Wszystko to wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Każde wsparcie, które może być zrealizowane w formie rzeczowej, czy też w formie pieniężnej, jest dla nas bardzo cenne.


Otrzymane środki finansowe chcielibyśmy przeznaczyć przede wszystkim na środki ochrony osobistej pracowników szpitala zaangażowanych w opiekę nad pacjentami, jak też zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla zabezpieczenia przed koronawirusem.

Dyrekcja i Pracownicy