Połowa serca Zuzi na całe życie

Rafał Kozioł
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 960 osób
97 095,05 zł (86,69%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Munster (Niemcy) - I etap

Rafał Kozioł

Kraków, małopolskie

Wada serca HLHS (brak lewej komory serca)

Rozpoczęcie: 27 Listopada 2014
Zakończenie: 20 Lutego 2015

30 stycznia 2015 roku Zuzia postanowiła przywitać ten świat - bo po co czekać do lutego, skoro mama i tata byli obok, lekarze czekali w gotowości, żeby zoperować serduszko. Dobre myśli i gratulacje popłynęły do rodziców, którzy cieszą się swoją córeczką.

W niedzielę 1 lutego Zuzia została ochrzczona w szpitalu. 3 dni później odbyła się operacja serduszka. Zbieraliśmy pieniądze do ostatniego dnia, nawet po operacji. Operacja przebiegła zgodnie z planem lekarzy. Serduszko samo pracowało, nie potrzebowało pomocy żadnej aparatury. Niecałe 2 tygodnie później Zuzia została przewieziona z IT na oddział kardiologiczny, a 5 marca z wypisem opuściła klinikę w Munster i wróciła do domu do Polski. Tym samym pierwszy etap korekty serca już za Malutką, kolejny za pół roku, czyli w okolicach września 2015.

 ________

4 listopada 2016 r. stan zdrowia Zuzi uległ nagłemu pogorszeniu, dziewczynka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie została przyjęta na Oddział Intensywnej Terapii. Funkcja pojedynczej komory serca Zuzi uległa pogorszeniu, komora nie kurczyła się tak jak powinna. To była ostatnia bitwa Zuzi... 

Otrzymaliśmy wiadomość najgorszą z możliwych. Po długiej i ciężkiej walce serduszko Zuzi zatrzymało się 22.02.2017. Od urodzenia Zuzia dzielnie walczyła o to, by przeżyć, a lekarze robili wszystko, by połówka jej serduszka wystarczyła na resztę jej życia. 

 Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 960 osób
97 095,05 zł (86,69%)