Polska Paczka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 10 osób
362,84 zł (3,62%)

Białystok, podlaskie

Rozpoczęcie: 23 Września 2011
Zakończenie: 23 Grudnia 2011

Dziękując Państwu za wpłaty, pragniemy poinformować, że dzięki wsparciu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej cel został osiągnięty i ostatecznie na Białoruś i Litwę wysłaliśmy artykuły niezbędne do przygotowania 1300 paczek.

Jak zwykle przy okazji pomocy skierowanej na Białoruś, pojawił się problem związany z transportem darów. Na szczęście na wysokości zadania stanął, poproszony o pomoc, Konsulat Generalny RP w Grodnie i w dniu 19 grudnia odebrał artykuły z magazynów fundacji i tego samego dnia przetransportował je do Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi.  Transport pomocy świątecznej na Litwę nie nastręczył kłopotów i 22 grudnia w godzinach wieczornych zapakowaliśmy wszystko do busa zorganizowanego przez Fundację Wileńszczyzna.


W organizacjach tych paczki zostały skompletowane oraz rozdysponowane do szkół i kościołów w tych krajach i dalej trafiły pod choinkę dla dzieci ze wsi Dulowce, Repla, z Iwia, Wilejki, Grodna, Wilna i innych. Spotkania wigilijne w tych miejscowościach miały charakter spotkań rodzinnych, dzieci przygotowywały jasełka, były choinki z bombkami, Mikołaj i świąteczna atmosfera.


Fundacja ze swojej strony serdecznie Państwu dziękuje, za możliwość obdarowania na święta ponad 1300 dzieci. Mamy nadzieję, wierząc w sens i potrzebę tego przedsięwzięcia, na kontynuowanie POLSKIEJ PACZKI  w latach kolejnych.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 10 osób
362,84 zł (3,62%)