Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Uratować rączkę, ocalić przyszłość - Ignaś potrzebuje pomocy!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 6 250 osób
259 085,84 zł (106,02%)
Zbiórka na cel
Operacja ulnaryzacji prawej ręki w European Paley Institute

Ignaś Maćkowiak, 2 latka

Lwówek, wielkopolskie

Wada wrodzona kończyny górnej – brak kości promieniowej w prawej ręce, brak kciuka, nieruchome 3 palce oraz nieruchomy łokieć

Rozpoczęcie: 24 Czerwca 2019
Zakończenie: 13 Marca 2020

18 Marca 2020, 12:10
Mamy 100%! Dziękujemy!

Kochani! Mamy to! Udało się zebrać całość środków na leczenie Ignasia! To jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu.

W imieniu całej naszej rodziny dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla naszego synka. To niesamowite ile dobrych ludzi mamy wokół siebie. Ile dobra może otrzymać, od tylu ludzi, taka mała istota. Każda Wasza złotówka przybliżyła naszego syna do bycia sprawnym, ale przede wszystkim samodzielnym. Ignaś jest ogromnym szczęściarzem!

Ignaś Maćkowiak


Dziękuję Wam kochani za wszystko, co dla nas zrobiliście, dokonaliście wielkich rzeczy dla Ignasia. On na pewno nigdy o tym nie zapomni.


Marta - mama Ignasia

____________________

Aktualizacja 19.05.2020:

Ze względu na pandemię koronawirusa, pierwsza operacja Ignasia została przełożona - cały czas czekamy na potwierdzenie terminu. Nie czekamy jednak bezczynnie! Musimy wystartować z nią zbiórką i ponownie poprosić o pomoc - kolejna operacja ma odbyć się 6 miesięcy po tej pierwszej, na którą czekamy!

Pokaż wszystkie aktualizacje

10 Marca 2020, 10:44
Coraz mniej czasu, by uratować rączkę Ignasia! Zrozpaczona mama błaga o ratunek...

Już 19 marca mija termin zapłaty za operację rączki Ignasia! Niestety, nadal brakuje ogromnej kwoty...

Jeśli ten termin przepadnie, chłopiec może stracić szansę na operację w przyszłości. Uruchomienie jego łokcia będzie niemożliwe, droga do sprawności zostanie zamknięta!

Marta, mama Ignasia jest zrozpaczona. Zobacz łamiący serce apel...

Dziękujemy za Twoją pomoc i bardzo prosimy: powiedz o walce Ignasia znajomym, rodzinie. Może ktoś jeszcze zechce pomóc temu dzielnemu chłopcu, dać mu szansę na uratowanie rączki...

20 Grudnia 2019, 12:54
Świąteczne życzenia od Ignasia!

Święta to magiczny czas. Z ich okazji mamy dla Ciebie specjalne życzenia - prosto od Ignasia, dzielnego chłopca, któremu pomagasz walczyć o zdrowie. 

Wesołych Świąt!


Ignaś Maćkowiak

Ignaś nie ma raka, nie cierpi na żadną śmiertelną chorobę, za co dziękuję losowi… Jednak gdy wykryli wadę, kazali nam się przygotować na najgorsze. To były trudne chwile, poznaliśmy gorzki smak łez strachu. Mój synek urodził się za wcześnie, z krótką, niewykształconą rączką. Podejrzewali wadę genetyczną. Jaką? Nie wiadomo. Na szczęście okazało się, że jest lepiej, niż wszyscy sądzili. Na nieszczęście zdeformowana rączka jest coraz większą przeszkodą… Jest jednak nadzieja! Dlatego musimy choć spróbować… Proszę o pomoc dla Ignasia, bo dla synka zrobię wszystko.

O tym, że Ignacy urodzi się z krótszą ręką, dowiedziałam się już w 14 tygodniu ciąży. Od tej pory zaczęły się coraz częstsze pobyty w szpitalu i konsultacje lekarskie. To było moje pierwsze dziecko, ogromny stres, niezwykle trudny czas… Podejrzewano, że wada ręki mojego syna związana jest z jakąś chorobą genetyczną. Nikt nie potrafił ocenić, z jaką.

Ignaś Maćkowiak

Mówiono nam, że mamy być przygotowani na wszystko, nawet na najgorsze… Na szczęście amniopunkcja wykluczyła wady genetyczne. Moje łożysko nie było w dobrym stanie. Syn nie rósł tak, jak powinien. Stres potęgował złe samopoczucie w ciąży... Zaczęłam rodzić zbyt wcześnie. Ignacy urodził się 10 lipca 2018 roku, w 32 tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 1200 gramów i mierzył 39,5 cm. Podejrzenia lekarzy, co do skrócenia prawej ręki, niestety potwierdziły się... 

Ignacy urodził się z brakiem kości promieniowej w prawej ręce, brakiem kciuka, nieruchomymi 3 palcami oraz nieruchomym łokciem. Jego dłoń jest bardzo mocno przykurczona do wewnątrz.

Rozpoczęła się walka o synka. Pierwsze tygodnie spędziliśmy w szpitalu. Nie było własnego łóżeczka, przygotowanego pokoiku, były tylko szpitalne ściany i czający się w kącie lęk… Na dalszy plan zeszła kwestia rączki, ważniejsze było życie i zdrowie dziecka. Dopiero kiedy już wiadomo było, że Ignasiowi nie grozi niebezpieczeństwo, mogliśmy wyjść do domu. Wtedy też zaczęła się walka o rączkę.

Ignaś Maćkowiak

Zaczęły się nasze podróże po Polsce w poszukiwaniu pomocy u najlepszych specjalistów. Byliśmy na wielu konsultacjach, jednak żaden z lekarzy nie dawał nam szansy przywrócenie sprawności w ręce Ignasia. Za każdym razem słyszeliśmy, że pomimo operacji wada będzie nawracać... Diagnozy nie dawały mi wewnętrznego spokoju. Jak to możliwe, żeby w tych czasach nie było sposobu na to, żeby uratować rączkę synka? Żeby w przyszłości mógł prawą ręką wykonać podstawowe czynności, np. zjeść zupę, zapiąć guzik w koszuli, zawiązać sznurówkę... To jest po prostu niemożliwe!


Nie poddawałam się jednak, bo serce podpowiadało mi, że to jeszcze nie koniec, że musi gdzieś istnieć nadzieja! W końcu udało się nam dotrzeć do specjalistów, którzy zdiagnozowali syna i zaproponowali rozwiązanie, dające gwarancję braku nawrotu wady ręki! Dr Jarosław Michał Deszczyński i dr Tomasz Albrewczyński z Paley European Institute przedstawili nam plan leczenia syna, który ma składać się z 3 operacji. Przeprowadzą ją wspomniani lekarze i sam dr Paley, światowej sławy specjalista, który “naprawił” już rączki i nóżki tak wielu dzieci, często ocalając je od amputacji!

Ignaś Maćkowiak

Niestety, choć te operacje odbędą się w Polsce, NFZ ich nie zrefunduje… Oznacza to, że sama muszę zebrać ogromną kwotę — ponad 240 tysięcy złotych. Skąd zwykły człowiek ma wziąć takie pieniądze… Nawet odkładając przez wiele lat, nie damy rady z mężem uzbierać takiej sumy… Pierwsza operacja musi odbyć się już za kilka miesięcy, najpóźniej w marcu. Później niemożliwe będzie uruchomienie łokcia… 


Operacja ta polega na kompleksowej rekonstrukcji stawu nadgarstkowego, przywróceniu warunków anatomicznych przedramienia, wykonaniu transferów ścięgien, odbarczeniu oraz transpozycji nerwów i naczyń — tyle w teorii. W praktyce oznacza pierwszy etap sprawienia, że rączka Ignasia będzie zupełnie sprawna!

Żeby tak się stało, musimy wpłacić 20% kwoty w listopadzie 2019 roku, a pozostałą część środków najpóźniej w lutym 2020 roku...

Z całego serca prosimy o pomoc dla naszego synka. Operacja będzie wiązała się też z dodatkowymi, wysokimi kosztami, które musimy pokryć sami: rehabilitacja, leki, opatrunki, pobyt w Warszawie… Z tym jakoś sobie poradzimy, jednak za operację po prostu nie jesteśmy w stanie już zapłacić. Marzę o tym, aby mój syn był sprawny i szczęśliwy, żeby przybiegł kiedyś do mnie z uśmiechem i mocno objął mnie za szyję obiema zdrowymi rękami. Muszę wierzyć, że się uda...


Marta, mama Ignasia


********

Grupa Ignasia z licytacjami na Fb:

Przybij piątkę z Ignasiem

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 6 250 osób
259 085,84 zł (106,02%)