Z izby przyjęć Jacek nie wrócił już do domu... Trwa heroiczna walka o jego życie...

Jacek Bertman
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Lek ostatniej szansy – Blincyto

Zgłaszający zbiórkę: Jesteśmy Blisko
Jacek Bertman, 57 lat
Wodzisław, świętokrzyskie
Ostra białaczka limfoblastyczna – wznowa
Rozpoczęcie: 10 Stycznia 2018
Zakończenie: 31 Maja 2018

Opis zbiórki

Z izby przyjęć szpitala Jacek już nie wrócił. Jednego dnia czuł się, trochę słabiej, a kolejnego już umierał. Z laboratorium nie przysłali wyników, ale od razu wykonali telefon. "Proszę szybko udać się do lekarza, bo takie wyniki oznaczają zazwyczaj kłopoty...".

Jacek pojechał tamtego dnia na izbę przyjęć do szpitala i właściwie do dzisiaj z tej izby nie wrócił… Po postawieniu wstępnej diagnozy i po wykonaniu wielu specjalistycznych badań pan ordynator zdecydował o przewiezieniu męża do Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku w Kielcach, gdzie postawiono ostateczną, właściwą już diagnozę. Dowiedzieliśmy się, że zaatakowała go ostra białaczka limfoblastyczna typu B-common – opowiada żona.

Jacek Bertman

O białaczce wie niemal każdy – rak krwi, choroba, która “podróżuje” po całym organizmie i tylko nieliczni potrafili ją pokonać. Do tej pory Jacek nie myślał, że taka choroba stanie się jego rzeczywistością. Zawał, udar, klasyczny nowotwór, ale białaczka? Nowotwór układu krwiotwórczego, który w większości przypadków dotyka dorosłych. Szczególnie zagrożone są osoby po 65 roku życia. Nowotwór tkanki wypełniającej kości, której głównym zadaniem jest produkcja erytrocytów, krwinek czerwonych, leukocytów, krwinek białych i płytek krwi, czyli podstawowych elementów krwi. W przebiegu ostrej białaczki szpikowej zmienione chorobowo zostają krwinki białe, które namnażają się w sposób niekontrolowany, mnożą się, wypierając komórki zdrowe – zabijają.

Najgorsze jest to, że choroba atakuje z zaskoczenia. Człowiek jednego dnia trafia do szpitala, a kolejnego, musi zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością. Nikt nie da rady przygotować się na tak zły scenariusz. Dlaczego białaczka i to w chwili kiedy życie miało biec już prosto i przyjemnie? Jacek ma dwie córki, które kocha i dla których zawsze był wspaniałym ojcem. Na zdjęciu widzicie go z wnuczką – tej nowej roli dziadka dopiero się uczył i czuł się w niej fantastycznie. Choroba zadrwiła z planów całej rodziny, która od tej chwili robi wszystko by nie stracić ukochanego męża, ojca i dziadka.

Nauczyciel z prawdziwego zdarzenia, człowiek, który wychował wiele pokoleń młodych ludzi, zarażając pasją i pracowitością. Uczniowie i koledzy z pracy za Jackiem wprost przepadali, a na takie uznanie trzeba sobie zasłużyć. Teraz skończyło się wszystko i wszystko przestało mieć znaczenie. Liczy się rak i walka, bo za chwile jedno z dwóch się skończy. Pozostało jednak bardzo mało czasu. Właściwie nie ma go już wcale, bo po wznowie nowotworu Jacek może liczyć już tylko na nas. Pierwszą rundę z rakiem przegrał, a na drugą jest już zbyt słaby. Potrzebuje leku, który da mu jeszcze jedną i prawdopodobnie ostatnią szansę. Standardowe leczenie zawiodło i potrzeba cięższej artylerii.

Jacek Bertman

Jacek ma po co żyć – w domu czeka ona, Nel – wnuczka, która nie zna świat, w którym nie ma jej dziadka. On po prostu jest wpisany w jej życie i ma jeszcze wiele w jej życiu do zrobienia.

Cała rodzina niepokoi się o Jacka. Boimy się, że mój ukochany mąż, a ich ojciec, dziadek, przyjaciel odejdzie. Nie możemy na to pozwolić, nie poddamy się – dodaje pani Izabela. Za panem Jackiem już rok heroicznej walki o zdrowie. Po długotrwałej chemioterapii i radioterapii mężczyzna przeszedł przeszczep szpiku w październiku 2016. Teraz nastąpiła wznowa choroby, ale pojawiło się światełko w tunelu. Życie Jacka może uratować lek Blincyto.

Na zdjęciu, które widzicie, Jacek cieszy się życiem, czymś, co wkrótce może stracić. Wnuczka to jego wielka miłość, tym bardziej że Jacek zdaje sobie sprawę, że jeśli przegra, wnuczka będzie pamiętała go tylko ze zdjęć. Prosimy o ratunek, zanim będzie za późno. Zróbmy wszystko, by wyprzedzić śmierć...

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki