Fundacja Pomocna Łapa

Fundacja Pomocna Łapa

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Łochów, mazowieckie

Głównym naszym celem jest wspomaganie rehabilitacji osób niepełnosprawnych z udziałem psów oraz poprawa jakości życia niepełnosprawnych przy pomocy psów asystujących. W tym celu pozyskujemy i szkolimy psy, a następnie bezpłatnie przekazujemy je osobom z niepełnosprawnością ruchową, które wcześniej zgłosiły potrzebę posiadania psa pomocnika i przeszły testy kwalifikacyjne. Psy zawsze pozostają własnością fundacji, która sprawuje kontrolę nad ich pobytem w nowych domach.

Dodatkowo organizujemy także zajęcia terapeutyczne z udziałem psów dla dzieci z niepełnosprawnością. A wszystkim zainteresowanym właścicielom czworonogów proponujemy szkolenia psów Zaprzyjaźnij się ze swoim psem, gdzie uczymy jak tworzyć z psem więź opartą na przyjaznej i nieinwazyjnej relacji, bez stosowania kar.

Propagujemy także wizerunek psa, jako towarzysza i pomocnika człowieka, organizując różnego rodzaju akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane min. w przedszkolach, szkołach i szpitalach oraz przekazujemy rzetelną wiedzę kynologiczną.

Pomogli

Ładuję...