Pomorze Biega i Pomaga Oleńce!

Ola Banaś
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

dwa turnusy rehabilitacyjne

Ola Banaś, 10 lat
Gdańsk, pomorskie
Przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie
Rozpoczęcie: 21 Grudnia 2018
Zakończenie: 29 Maja 2019

Opis zbiórki

Zdrowe dziecko. Czy może być coś cudowniejszego? Tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wielki dar dostałeś od losu, póki nie musisz walczyć o każdy dzień swojego dziecka, o godne przeżycie mimo wszelkich przeciwności, jakie zrzucił na ciebie los.

Oleńka przyszła na świat 13-listopada 2013 roku. Nigdy tak naprawdę nie wierzyłam w przesądy, ten 13., mimo tego, co spotkało córeczkę chwilę po porodzie, uważam za najszczęśliwszy dzień mojego życia. Wada wrodzona – przepuklina oponowo-rdzeniowa już w pierwszej dobie życia doprowadziła ją na stół operacyjny. Dopiero co przywitałam moją córeczkę na świecie, a już musiałam ją oddać w ręce lekarzy, wierząc, że wszystko pójdzie dobrze, że moja Oleńka szybko do mnie wróci i dalej będziemy mogły się sobą cieszyć.

Ola Banaś

Te chwile nie trwały jednak zbyt długo. Córeczka miała dokładnie miesiąc, gdy specjaliści wstawili do jej maleńkiej główki zastawkę Pudenza, by nie dopuścić do momentu, w którym wodogłowie zacznie się powiększać. Niestety, ale to nie był koniec naszej przygody ze szpitalami.

Bardzo częste zakażenia układu moczowego, zaczęły niszczyć jej nerki. Konieczna była trzecia operacja wyłonienia przetoki pęcherzowo- moczowej. Ile może znieść tak małe dziecko? Dlaczego to spotkało właśnie ją? Czy pobyty w szpitalu już zawsze będą jej pisane? Całe dnie mogłabym rozmyślać tylko o tym, ale wiem, że to nie pomoże Oleńce. Wiem, jak ważne jest to, by skupić się na tym, co jeszcze przed nami, nie na tym, co już było. Zastanawianie się, szukanie odpowiedzi na te pytania, spowodowałoby tylko to, że straciłam cenny czas, czas, kiedy mogę cieszyć się Oleńką, pomagać jej ćwiczyć, by dążyć do jak największej sprawności.

Ola Banaś

Wysoki rozszczep kręgosłupa spowodował brak czucia i wiotkość w nóżkach, a także dysplazję stawów biodrowych. Oleńka miała niecałe dwa miesiące, kiedy zaczęliśmy rehabilitację. To dzięki niej córeczka robi widoczne postępy. Nie chcę sobie nawet wyobrażać dnia, kiedy będę musiała zrezygnować z terapii, ćwiczeń na basenie, bo nie będę miała na nie pieniędzy, skazując tym samym Oleńkę, na systematyczne pogarszanie się jej stanu zdrowia...

Choroba podporządkowała sobie całe nasze życie. Wymaga dużej ilości ćwiczeń prowadzonych przez specjalistów, a także kosztownego sprzętu do rehabilitacji w domu. Robię, co mogę, by córeczce było, jak najlepiej, by każdy dzień niósł za sobą sukces, w tej trudnej walce ku samodzielności. Gdybym tylko mogła, przychyliłabym jej nieba, by była zdrową i szczęśliwą dziewczynką, ale coraz częściej boję się, że zbliża się dzień, kiedy nie będę w stanie zapewnić jej rehabilitacji. Dlatego proszę, pomóż uzbierać pieniądze, które przybliżą Oleńkę do sprawności.

Anna - mama Oleńki

Ola Banaś

Do zbiórki włączyło się Radio Gdańsk, apelując do swoich słuchaczy o pomoc Oleńce. Coroczna akcja "Pomorze Biega" przerodziła się w akcję "Pomorze Biega i Pomaga". Przez cały sezon biegowy 2019 biegacze z Pomorza będą mogli pomóc dziewczynce uzbierać pieniądze na turnusy rehabilitacyjne, które pomagają jej walczyć o sprawność. W ich nogach jej szansa na lepsze jutro!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki