Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i Przyjaciół POMOST

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i Przyjaciół POMOST

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Stargard Szczeciński, zachodniopomorskie


Zajmujemy się pomocą osobom niepełnosprawnym. 

Działamy w celu zapewnienia naszym niepełnosprawnym podopiecznym jak najbardziej normalnego życia. Stwarzamy im odpowiednie warunki, w których mogą się rozwijać.

Dbamy, aby wszelkie prawa i przywileje, które należą się osobom niepełnosprawnym, były przestrzegane. 

Założyliśmy sobie ambitne cele. Skrupulatnie przygotowaliśmy programy i projekty, które mają służyć realizacji tych założeń. Podstawowym punktem jest uruchomienie  warsztatów terapii zajęciowej oraz stworzenie i udostępnienie różnych form rehabilitacji.
Uważamy, że warsztaty terapii zajęciowej to najlepsza z możliwych opcji, by integrować niepełnosprawnych ze społeczeństwem.
Zajęcia te będzie prowadzić wykwalifikowana kadra, która do każdej z grup będzie dopasowywać odpowiedni program, zależny od stopnia niepełnosprawności. Zależy nam również na indywidualnym traktowaniu każdego z naszych podopiecznych. 

Sądzimy, że jednym ze skuteczniejszych modeli usprawniania jest rehabilitacja poprzez sport, która wpływa dodatnio nie tylko na kondycję fizyczną niepełnosprawnego, ale i na kondycję psychiczną. 

Kolejnym naszym celem jest stworzenie i koordynacja Centrum Wolontariatu.  

Mamy jeszcze wiele innych planów, które z pasją i determinacją chcemy realizować. O wszystkich naszych nowych inicjatywach i działaniach będziemy zawiadamiać na naszej stronie internetowej. 


Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli w jakikolwiek sposób będą Państwo chcieli wesprzeć nasze działania. Czy to na zasadzie pomocy materialnej, czy pracy w formie wolontariatu. Z góry dziękujemy. 

Pomogli

Ładuję...