Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Jak długo dam radę?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 535 osób
95 927,36 zł (100,04%)
Zbiórka na cel
zbiórka na leczenie w Mayo Clinic w USA

Alex Miłaszewicz, 7 lat

Warszawa, mazowieckie

nierozpoznana choroba układu przewodu pokarmowego

Rozpoczęcie: 26 Czerwca 2015
Zakończenie: 15 Października 2015

A oto pełne informacje od rodziców:

Specjalistom z Kliniki udało się wprowadzić Alexowi 5 produktów, które może jeść bez jakichkolwiek konsekwencji (w tym białko zwierzęce oraz jajko), a jego badania zaczęły wracać do normy. Chłopiec dostał leki przeciwwstrząsowe, nowe leki antyalergiczne i przeciwrefluksowe. Ostatecznie lekarze zdiagnozowali u Alexa niedojrzałość układu pokarmowego, w wyniku czego jelita przepuszczają do organizmu wszystkie alergeny. Sytuacja powinna się normować wraz z wiekiem i około 5 roku życia układ pokarmowy chłopca powinien już uzyskać pełną stabilizację. Systematycznie, w obstawie lekarstw, rodzice mają mu próbować wprowadzać nowe potrawy.


Niestety, nie jest wykluczone, że mimo wszystko wielu produktów nigdy nie będzie mógł jeść. Na podstawie przeprowadzonych badań lekarskich, wykonanych prowokacji pokarmowych i odbytych konsultacji lekarze z Mayo Clinic, działając w porozumieniu z rodzicami, odstąpili od maksymalnego rozszerzenia diagnostyki. Rozważając wszystkie argumenty „za” i „przeciw”, taka decyzja była najrozsądniejsza. Rodzice nie chcieli narażać Alexa na bardzo inwazyjne badania, które jednocześnie byłyby bardzo kosztowne.
Lekarze z Mayo Clinic są świetnymi fachowcami, mają wspaniałe podejście do rodzica i pacjenta. Są bardzo cierpliwi, słuchają uważnie wszystkiego, co rodzic ma do powiedzenia, nie bagatelizują niczego, są mili, sympatyczni, zawsze znajdą czas dla pacjenta. Jesteśmy dobrej myśli. Dla nas to, co udało się osiągnąć, to niesamowity sukces. Nasz synek zaczął jeść. Wyniki badań są lepsze. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc, bez Was nigdy by się to nie udało. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wśród nas jest tylu dobrych, wrażliwych i bezinteresownych ludzi. Nasz sukces to Wasza zasługa! Jeszcze w lipcu tego roku wyjazd do Mayo Clinic był dla nas tylko marzeniem... Z całego serca pięknie dziękujemy!!!

--------------------------------------------------------------------

Otrzymalismy wspaniałą informację od fundacji będącej w stałym kontakcie z rodzicami Alexa:

"Te pieniądze, które już zebraliśmy wystarczą na opłacenie całego leczenia, bowiem lekarze zrezygnowali z dokładnej diagnostyki, która była najdroższa. Zrobili tak dlatego, że to nie miałoby i tak większego sensu - doszli do tego, że Alex ma patologiczną postać alergii, ale udało im się też doprowadzić do sytuacji, że może on jeść 5 produktów w tym mięso i to już jest bardzo dużo (w Polsce przez brak odpowiedniego sprzętu, badań i brak kompetencji lekarzy nigdy nawet tego nie udałoby się osiągnąć). 

Umówiliśmy się z tatą, że jak tylko wrócą i będzie wolniejsza chwila, to wszystko nam napiszą w mailu :)".

... a wtedy my przekażemy więcej informacji Wam kochani :)

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 535 osób
95 927,36 zł (100,04%)