Pomóż Żurawince podwójnie: terapia dla osób z MPD

Łukasz Garczewski
organizator skarbonki

Żurawinka to poznański ośrodek terapii dla dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.  Ośrodek pomaga osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom, oferując różne rodzaje terapii. 

Jedną z form żurawinkowego wsparcia są cotygodniowe sesje masażu i rehabilitacji ruchowej, z których obecnie korzysta grupa 30 osób w różnym wieku, od 14 do 42 lat.

Żurawinka potrzebuje waszego wsparcia, aby mogła nadal pomagać tej grupie w 2015 roku.

Podwoję Twoją darowiznę!

Żeby Was zmotywować, do każdej złotówki z pierwszych 2000 zł dopłacę kolejną złotówkę z własnej kieszeni. Dając 10 zł właściwie dajesz 20 zł.

Czym jest mózgowe porażenie dziecięce?

Mózgowe porażenie dziecięce (mpd) to rodzaj niepełnosprawności, najczęściej wynikającej z uszkodzenia mózgu u noworodka lub w trakcie samego porodu. To uszkodzenie powoduje m.in., że mięśnie są bardziej napięte niż powinny być. Starałem się opisać część wrażeń z tym związanych w tekście Szósty zmysł.

Osoby z mpd mogą mieć tylko lekkie problemy z chodzeniem (jak ja), ale cięższe stopnie porażenia powodują często brak możliwości chodzenia lub poruszania się w ogóle, a także niepełnosprawność intelektualną.

W Żurawince zajmujemy się przede wszystkim osobami z najcięższymi postaciani mpd.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Twoją darowiznę przeznaczymy na pokrycie kosztów zatrudnienia terapeutów. Jedna godzina kosztuje tylko 50 zł. To niewiele, ale składa się na spore koszty w ciągu roku.

Ile godzin ty możesz nam podarować?

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Hmmm... Niech się przyda...
12 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

25 zł

Anonimowa Pomagaczka

Powodzenia Torze :) !
10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

67%
1 350 zł Wsparło 40 osób CEL: 2 000 ZŁ