Pompa insulinowa dla Joasi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 193 osoby
9 300 zł (100,1%)
Zbiórka na cel
Pompa insulinowa

Joanna Wileczek

Sosnowiec, śląskie

Cukrzyca

Rozpoczęcie: 31 Lipca 2012
Zakończenie: 26 Września 2012

W poniedziałek 15 października Joasia odebrała pompę. Sprzęt jest niewielkich rozmiarów, ale nie będzie przesadą, jeśli nazwiemy go małym cudem, ponieważ odmienił życie młodej mamy. Wróciła niedawno do pracy, a tam życie na pełnych obrotach, a po pracy uwagi dopominają się ukochani mężczyźni - mąż i synek :)
- Wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, energię, zaangażowanie i za każdą ofiarowaną złotówkę pragnę podziękować. - pisze Joasia. - Wszystkim razem i każdemu z osobna. Szczególne podziękowania pragnę przekazać pomysłodawczyni i inicjatorce całego przedsięwzięcia Marcie, która jest wspaniała osobą, pełną energii i uparcie dążącą do celu.

My dobrze pamiętamy, kiedy Pani Marta zadzwoniła do nas i powiedziała, że jej przyjaciółka Joasia jest młodą mamą i pilnie potrzebuje pompy. Zaangażowaniem Pani Marta zaraziła dziesiątki osób, które przyłożyły swój grosz do pompy. Po tym poznasz przyjaciela!

- Pompa to wspaniałe urządzenie, bardzo ułatwiła mi życie. - przyznaje Joasia. - Mogę mieć mniej uregulowany tryb życia, szybciej i skuteczniej reagować na zmiany poziomu cukru. A najważniejsze jest to, że pompa w swoim działaniu przypomina trzustkę, tzn. że cały czas urządzenie podaje do mojego organizmu insulinę. Jest to tak zwana „baza”.
Dodatkowo, mogę dobrać z większą dokładnością ilość podawanej insuliny przed każdym posiłkiem, z dokładnością do 0,1 jednostki. Podając insulinę przy użyciu tzw.”pena” dokładność ta wynosiła 1 jednostka. Widać różnicę:)


Misja "pompa" zakończona. Życie Joasi przez cukrzycę zawsze będzie troszkę trudniejsze ze względu na konieczność podawania insuliny, jednak wokoło ma wielu dobrych ludzi - znajomych i zupełnie nieznanych - którzy pomogli jej zdobyć pompę, więc nie jest w chorobie sama.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 193 osoby
9 300 zł (100,1%)