Pompa Insulinowa dla Grzegorza

Grzegorz Dubrowski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

zakup pompy insulinowej

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja CUD Cukrzyca U Dzieci
Grzegorz Dubrowski
Warszawa, mazowieckie
cukrzyca typu 1
Rozpoczęcie: 9 Czerwca 2009
Zakończenie: 20 Czerwca 2009

Rezultat zbiórki

Mamy dla Was bardzo dobre wieści. Grzegorz otrzymał pompę, na którą zrzucili się Pomagacze. Trochę to trwało, ponieważ najpierw lekarze musieli odpowiednio przygotować Gino (jak nazywają Grzegorza przyjaciele). Pompa jest już podłączona i świetnie się spisuje.  Gino należy do wspaniałej  i fantastycznie zżytej ze sobą społeczności miłośników turystyki kamperowej. To głównie z niej pochodzą Pomagacze, którzy wsparli Gino.

- Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować całej kochanej ekipie CAMPERTEAM za ofiarowanie mi szansy na NOWE LEPSZE ZYCIE. Jesteście wspaniałymi ludźmi, i najlepszymi przyjaciółmi, jakich poznałem...Dziękuję - Grzegorz.

Grzegorz Dubrowski


Po miesiącu użytkowania pompeczka DZIAŁA..działa na mój organizm..i to ...POZYTYWNIE. Cukierek spadł mi do poziomu 160-200, co, jak dla mnie, jest olbrzymim sukcesem, gdyż, wcześniejsze moje cukry mimo brania ''strzałów'' z insulinki byly w granicach 400-700, co potrafiło powalic na kolana nawet takiego chłopa jak ja. Wiadomo, teraz jest zima, wiec mniej ruchu, ale jak przyjdzie wiosna, jestem pewien, że cukierek będę miał jak ..ZDROWY CZLOWIEK, czyli w granicach 80-100.

A co dla mnie najważniejsze - wróciły mi chęci do roboty. Mam zdecydowanie więcej energii, siły....a wręcz zaczyna mnie wkurzać, jak nie mam co robić. Od paru lat tak się nie czułem. Uwierzcie mi, wysoki cukier strasznie tłamsi człowieka.. 

Opis zbiórki

Czterdziestoletni Grzegorz od czterech lat choruje na cukrzycę insulinozależną (cukrzyca typu 1). Urządzeniem, które może pomóc mu kontrolować cukrzycę i poprawić jakość jego życia, jest pompa insulinowa.

Po kilku latach od diagnozy i nieodpowiednio dobranego leczenia Grzegorz musiał zrezygnować z pracy, na którą nie miał siły i energii. Poziom jego cukrów nie schodzi poniżej 300 mg%, co powoduje stałe zmęczenie, apatię i depresję. W jego przypadku cukrzyca jest również uwarunkowana genetycznie- na tę chorobę zmarł jego pradziadek, ciotka i choruje siostrzenica. 

Kolejne hospitalizacje nie przyniosły efektów, m.in. z powodu braku odpowiedniej opieki nad dorosłym, który tak naprawdę ma cukrzycę Typu 1, występującą najczęściej u dzieci i rzadko ujawniającą się w wieku dorosłym (cukrzyca LADA). Jego trzustka nie produkuje już insuliny, a ta przepisana w złych dawkach spowodowała czasową utratę wzroku (objawy ustały po przerwaniu przyjmowania hormonu). 

Przyjaciele Grzegorza postanowili mu pomóc i zwrócili się do naszej Fundacji, która specjalizuje się w Cukrzycy insulinozależnej, z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy na pompę insulinową. Grzegorz nauczy się z niej korzystać dzięki lekarzom współpracującym z Fundacją CUD. 

NFZ nie finansuje niestety zakupu pomp insulinowych osobom dorosłym, jedynie niektórym dzieciom do 18 roku życia. 

Liczymy zatem na pomoc Pomagaczy z SiePomaga.pl.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki