Fundacja Ponylandia

Fundacja Ponylandia

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wojciechowice, mazowieckie

Na co dzień fundacja zajmuje się wspieraniem sportu jeździeckiego. Ze względu na dramatyczną sytuację na Ukrainie podjęliśmy decyzję o organizacji zbiórki pomocowej dla rodziny Vasyla Vasylieva.   

Vasyl, od lat związany z jeździectwem, jest naszym niezastąpionym stajennym, zawsze można na niego można liczyć. Wraz z żoną Lidą posiadają trójkę dzieci w wieku 8 miesięcy, sześć oraz osiem lat. Potrzebują naszej pomocy. Już trzy tygodnie temu  została podjęta decyzja o sprowadzeniu ich do Polski.   Niestety brak paszportów Żony oraz jego trójki dzieci uniemożliwił ich szybki przyjazd.  Teraz jest to możliwe. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jeszcze tej nocy przekroczyli granicę.   

Największym wyzwaniem dla nas jest zapewnienie im właściwych warunków socjalnych,  których na tę chwilę nie posiadamy. Podjęliśmy już działania w tym kierunku. Dysponujemy jednym kontenerem socjalnym i właśnie zamówiliśmy drugi. To ciągle mało.  Zleciliśmy zewnętrznej firmie działania w celu uzyskania karty pobytu. Niestety wybuchła wojna i musimy przyśpieszyć działania. Nasze możliwości finansowe jak i Fundacji są ograniczone.  

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc, organizujemy zbiórkę na rzecz tej rodziny.