Poznań Poza Horyzonty - podaruj swoją cegiełkę osobom po amputacjach! :)

Wojtek Ch.
organizator skarbonki

„W naszym życiu cały czas mamy przed sobą różne horyzonty – horyzonty wyobraźni, horyzonty możliwości. Jesteśmy otoczeni barierami, choć w rzeczywistości większość z nich znajduje się tylko w naszej głowie. Gdy uznajemy coś za niemożliwe, stawiamy sobie barierę, której nie przejdziemy. My chcemy przenosić siebie i innych poza horyzonty, pokazywać, że nie ma rzeczy niemożliwych. Samemu nie jest to łatwe, samemu czasem nie widzimy drogi, ale razem jesteśmy silniejsi.”

Jasiek Mela

Historia Jaśka stała się dla mnie inspiracją do działania. Postanowiłem, że warto zrobić coś dla innych. Obecnie razem z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty i Ogólnopolskim Programem Protezowania pomagam prowadzić akcję 1OONÓG dla uczniów szkół. Gdy widzę, jak dzieciaki całym swoim sercem włączają się w działanie, które przynosi wymierne efekty, pomyślałem, że dorośli też potrafią! Zaczynam szukać pomocnych dusz w Poznaniu, moim rodzinnym mieście, ale nie ukrywam, że moim marzeniem jest, by ludzie z całej Polski wzięli udział w tej akcji - bo naprawdę musimy to zrobić!

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile może kosztować dobra proteza, umożliwiająca normalne życie. To może być kilka, kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Niewyobrażalnie wielkie sumy, które zazwyczaj przerastają możliwości osoby w potrzebie, nawet z pomocą rodziny. A przecież proteza to nie sprzęt na wieki, to narzędzie, które podobnie jak samochód, wymaga co jakiś czas wymiany. Choć ceny ma porównywalne nawet do drogiego samochodu, nie jest luksusem, lecz substytutem zdrowia, czymś, co nie umożliwia latania w kosmos, lecz w miarę normalne życie.

Szansę na normalność powinien mieć każdy człowiek. I choć życie nie jest sprawiedliwe, to warto dokładać swoich starań, by pomóc tym, którzy mają gorszy start.

Jeśli ktoś chciałby poznać historię innych podopiecznych, zapraszam do odwiedzenia strony: http://pozahoryzonty.org/dla-darczyncow/nasi-podop ieczni/

Może się wydawać, że moje 10, 20 czy 50zł nic nie znaczy - ale jeśli każdy preznaczy choćby tę symboliczną kwotę, możemy zdziałać naprawdę wiele!

Ja sam od roku przekazuję Fundacji comiesięcznie równie "symboliczną" kwotę w ramach Klubu Wspieracza (http://pozahoryzonty.org/dla-darczyncow/klub-wspie raczy-fundacji-jaska-meli), lecz w wymiarze całościowym ta pomoc ma już jakiś wymiar :)

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji - liczy się każdy serdeczny gest!

Swoją drobną pomocą możemy pomóc komuś rozpocząć nowe życie, a jednocześnie poczucie, że zrobiliśmy coś bezinteresownie dla drugiej osoby nie może równać się z niczym innym - moim zdaniem warto :))

Wojtek

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio do
1%
10 zł Wsparła 1 osoba CEL: 1 000 ZŁ