Protezy dla Ewy

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 193 osoby
56 324 zł (40,81%)

Ewa Kieryk

Bierutów, dolnośląskie

Rozpoczęcie: 20 Stycznia 2012
Zakończenie: 31 Maja 2013

Ewa ma protezy! Jednak chodzenia na protezach nikt nie ma we krwi, więc samo posiadanie protez nie postawiło Ewy na nogi. Mimo swoich nastu lat, Ewa jest uparta i zawzięta. Sportowiec wkłada 100% wysiłku, żeby być dobrym w swojej dyscyplinie. Aby nauczyć się chodzić na protezach, Ewa musiała włożyć  200% wysiłku.

Najpierw Ewa chodziła na krótkich protezach. Gdy przyszedł czas na długie protezy, Ewa nie mogła się doczekać. W krótkich mierzyła 150 cm w kapeluszu, a teraz jest wysoką, zgrabną dziewczyną. Swoje nowe kolana nazywa szalonymi „gieńkami” (od ich nazwy Genium). Pierwsze samodzielne kroki Ewa zrobiła w trudnych warunkach pogodowych, w samym środku zimy.

Cała Polska walczyła z Ewą najpierw o jej życie po wypadku, a później o to, żeby dostała drogie protezy. Ewa odwdzięcza się swoją samodzielnością i tym, że nie jest przykuta do wózka. Jest wciąż uśmiechnięta i pokazuje, co może zrobić, dzięki nowym nogom. Wróciła do szkoły, cały czas jeździ na rehabilitację do Wrocławia, ćwiczy też w domu.

Gdy jeszcze leżała w łóżku, obiecała, że zatańczy na swojej studniówce. Teraz ta obietnica nie wydaje się wcale taka trudna do spełnienia : )

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 193 osoby
56 324 zł (40,81%)