PRZYJACIEL - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

PRZYJACIEL - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel pomaga niepełnosprawnym dzieciom poprzez terapię z udziałem naszych wspaniałych czworonogów. Ponad 400 dzieci wraz z rodzicami uczestniczy w naszych zajęciach terapeutycznych. Zajęcia odbywają się w przedszkolach integracyjnych, placówkach specjalnych na terenie Warszawy oraz w siedzibie Fundacji. Prowadzimy też lekcje z udziałem psów. Dzieci z najmłodszych klas dowiadują się, jak dbać o swojego czworonoga: jak często wyprowadzać go na spacer, kiedy zaprowadzić do weterynarza, czy myć mu zęby, dlaczego trzeba sprzątać po swoim psie na spacerze.

Kierunkowe wykształcenie oraz nieustanna chęć niesienia pomocy innym wyróżnia nas - pracowników i wolontariuszy Fundacji Przyjaciel szczególnie. Nasi psi terapeuci posiadają nieskończone pokłady dobrych emocji, które z radością przelewają na naszych podopiecznych, dając im wiele powodów do uśmiechu.

Fundacja Przyjaciel realizuje projekty, które niosą bezpośrednią pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom oraz takie, które mają na celu uświadamianie społeczeństwa, w jaki sposób można pomóc osobom z różnymi dolegliwościami ruchowymi lub intelektualnymi. Raz w roku organizujemy turnusy rehabilitacyjno-terapeutyczne dla dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi.

W ramach naszej działalności wydawany jest dwumiesięcznik „Przyjaciel” dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. To jedyna gazeta w Polsce, która tak szeroko porusza temat niepełnosprawności.

Fundacja posiada status OPP.

Informacja na ten temat znajduje się na stronie www.pozytek.gov.pl

Pomogli

Ładuję...