Lato z AliRun2021 - wspieramy Lenego

Drodzy Darczyńcy,

Leonard ma 4 i pół roku, z chorobą nowotworową oczu zmaga się już prawie 3 lata. Diagnoza to siatkówczak obuoczny genetyczny, nowotwór złośliwy, oko prawe - 3 guzy, oko lewe - 1 guz. Walka o zdrowie Lenego trwa od 13 września 2018 roku. Najpierw był leczony w Polsce, ale nadzieja na wyzdrowienie pojawiła się dopiero wtedy, gdy Rodzice Lenego dowiedzieli się o Doktorze Abramsonie, wybitnym specjaliście z kliniki w Nowym Jorku, do którego trafiają dzieci z najcięższymi przypadkami z okulistyki onkologicznej. Leonard leczony jest od dwóch lat w Nowym Jorku z pozytywnymi efektami. Aby dać Lenemu możliwość zachowania widzenia choć w jednym oku, musi przejść cały proces leczenia siatkówczaka w Nowym Jorku przynajmniej do 8 roku życia. Leczenie w USA to ogromne koszty i skomplikowana logistyka, ale Rodzina nie poddaje się i prosi o pomoc każdego,  kto może i chce dorzucić tę pomocową cegiełkę nadziei dla Lenego, aby mógł cieszyć się życiem i widzeniem.

Mimo wczesnego dzieciństwa spędzonego w szpitalach, na walizkach, i wielomiesięcznych pobytach poza domem, Leonard jest pogodnym dzieckiem, kocha zwierzęta, lubi oglądać bajki i zadaje mnóstwo pytań. Lubi jeździć na hulajnodze, grać w piłkę, próbuje już jeździć na rowerze, ma swoje „małe – wielkie” marzenia i wszyscy wierzą, że kiedyś się one spełnią…

Fundacja „Przyjaciele Alego” zwyczajowo w czerwcu organizuje AliRun - to wydarzenie cykliczne prowadzone przez naszą Fundację od 2016 roku. W tym pandemicznym czasie nie udało nam się przeprowadzić tego dzieła w jego oryginalnej formule, ale postanowiliśmy rozpocząć akcję Lato z AliRun2021 i w ramach tego wydarzenia zebrać środki dla naszego Sąsiada - Dzielnego Lenego.

Ksiądz Ali - Patron naszej Fundacji - kochał Boga i Ludzi. Był wrażliwy na potrzeby Każdego Człowieka - z wielką miłością i uważnością pochylał się zwłaszcza nad osobami potrzebującymi wsparcia duchowego, ale także materialnego. My, wolontariusze, nie możemy zachować się inaczej, bo nie możemy zawieść Księdza Alego, ale przede wszystkim Lenego - małego Chłopca, który stoczył gigantyczną walkę w drodze po zdrowie.

Zachęcamy Was gorąco do wpłat,  prosimy - udostępniajcie skarbonkę swoim znajomym. Niech dobro się niesie.

Dziękujemy za wsparcie Lenego, z modlitwą,
Przyjaciele Alego

Szczegóły odnośnie Lato z AliRun2021 na naszym fanpag'u FB i na stronie www.przyjacielealego.pl

Wsparli

200 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Wpłata anonimowa

Zdrowia!
100 zł

JPM

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
7%
3 770 zł Wsparło 15 osób CEL: 50 000 ZŁ