Lato z AliRun2021 - wspieramy Lenego

Drodzy Darczyńcy,

Leonard ma 4 i pół roku, z chorobą nowotworową oczu zmaga się już prawie 3 lata. Diagnoza to siatkówczak obuoczny genetyczny, nowotwór złośliwy, oko prawe - 3 guzy, oko lewe - 1 guz. Walka o zdrowie Lenego trwa od 13 września 2018 roku. Najpierw był leczony w Polsce, ale nadzieja na wyzdrowienie pojawiła się dopiero wtedy, gdy Rodzice Lenego dowiedzieli się o Doktorze Abramsonie, wybitnym specjaliście z kliniki w Nowym Jorku, do którego trafiają dzieci z najcięższymi przypadkami z okulistyki onkologicznej. Leonard leczony jest od dwóch lat w Nowym Jorku z pozytywnymi efektami. Aby dać Lenemu możliwość zachowania widzenia choć w jednym oku, musi przejść cały proces leczenia siatkówczaka w Nowym Jorku przynajmniej do 8 roku życia. Leczenie w USA to ogromne koszty i skomplikowana logistyka, ale Rodzina nie poddaje się i prosi o pomoc każdego,  kto może i chce dorzucić tę pomocową cegiełkę nadziei dla Lenego, aby mógł cieszyć się życiem i widzeniem.

Mimo wczesnego dzieciństwa spędzonego w szpitalach, na walizkach, i wielomiesięcznych pobytach poza domem, Leonard jest pogodnym dzieckiem, kocha zwierzęta, lubi oglądać bajki i zadaje mnóstwo pytań. Lubi jeździć na hulajnodze, grać w piłkę, próbuje już jeździć na rowerze, ma swoje „małe – wielkie” marzenia i wszyscy wierzą, że kiedyś się one spełnią…

Fundacja „Przyjaciele Alego” zwyczajowo w czerwcu organizuje AliRun - to wydarzenie cykliczne prowadzone przez naszą Fundację od 2016 roku. W tym pandemicznym czasie nie udało nam się przeprowadzić tego dzieła w jego oryginalnej formule, ale postanowiliśmy rozpocząć akcję Lato z AliRun2021 i w ramach tego wydarzenia zebrać środki dla naszego Sąsiada - Dzielnego Lenego.

Ksiądz Ali - Patron naszej Fundacji - kochał Boga i Ludzi. Był wrażliwy na potrzeby Każdego Człowieka - z wielką miłością i uważnością pochylał się zwłaszcza nad osobami potrzebującymi wsparcia duchowego, ale także materialnego. My, wolontariusze, nie możemy zachować się inaczej, bo nie możemy zawieść Księdza Alego, ale przede wszystkim Lenego - małego Chłopca, który stoczył gigantyczną walkę w drodze po zdrowie.

Zachęcamy Was gorąco do wpłat,  prosimy - udostępniajcie skarbonkę swoim znajomym. Niech dobro się niesie.

Dziękujemy za wsparcie Lenego, z modlitwą,
Przyjaciele Alego

Szczegóły odnośnie Lato z AliRun2021 na naszym fanpag'u FB i na stronie www.przyjacielealego.pl

Wsparli

100 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Wpłata anonimowa

200 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Anna

Wszystkiego dobrego Dzielny Leoniu!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
7%
3 770 zł Wsparło 15 osób CEL: 50 000 ZŁ