Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Pokaż Ukryj

Sprawy się skomplikowały... Wciąż potrzebna pomoc dla Franka!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 6 152 osoby
182 317,77 zł (100,17%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0063289 Franek
Zbiórka na cel
uzupełnienie środków na operację rączki w Paley Europe Institute

Franek Dziemecki , 2 latka

Toruń , kujawsko-pomorskie

Lewa ręka hakowata promieniowa, wada serca

Rozpoczęcie: 11 Grudnia 2020
Zakończenie: 11 Kwietnia 2021

Poprzednie zbiórki

577 480 zł (101,09%)
Dwie operacje ręki w Paley European Institute

13 615

24.02.2020 - 16.09.2020

Dwie operacje ręki w Paley European Institute

13 615

577 480 zł

24.02.2020 - 16.09.2020

05 Lutego 2021, 14:29
Franio już po operacji serca!

Kochani,

operacja, którą mogliśmy przeprowadzić dzięki Waszemu wsparciu się udała! Wszystko, co zostało zaplanowane, zostało wykonane.

Franek Dziemecki

Zabieg odbył się w poniedziałek i Franek do środy g.14:30 leżał na OIOM-ie, a teraz jest już na kardiologi i wczoraj zrobił pierwsze kroki!

Strach był ogromny, ale teraz bardzo się cieszymy, że już jest po wszystkim... Dzielimy się z Wami naszym szczęściem, bo jesteście jego integralną częścią. Z tyłu głowy jednak wciąż mamy perspektywę kolejnej walki o jego zdrowie i przyszłość - naprawę  chorej rączki. 

Franek Dziemecki

Wierzymy, że wciąż będziecie z nami! Franio tak bardzo na Was liczy!

Wdzięczni Rodzice

BEZ KOSZTOWNEJ OPERACJI SERCA NIE UDA SIĘ NAPRAWIĆ RĄCZKI!

Franek to chłopiec z Torunia, którego mieliście okazję poznać już podczas zbiórki pieniędzy na operacje Jego rączki. Jednak żeby te operacje doszły do skutku, nasz synek musi również jak najszybciej przejść naprawę swojego chorego serduszka. W tym miejscu, niestety pojawiły się niemałe komplikacje...

Franek Dziemecki

Franciszek urodził się z poważną wadą serduszka, mianowicie Wspólnym Pniem Tętniczym Typ I -TAC, oraz wadą lewej rączki. W pierwszym miesiącu swego życia przeszedł pierwszą operację serduszka - założenie bandingu. Dzięki temu Franciszek mógł zaczekać na właściwą operację rekonstrukcji, która miała się odbyć w połowie tego roku.

W międzyczasie w lutym 2020 roku uruchomiliśmy zbiórkę na dwie operacje chorej rączki, które muszą zostać naprawione przez światowej sławy specjalistę - dr Paley’a i dzięki wsparciu wielu dobrych osób udało nam się zebrać całą potrzebną kwotę (577 tys. zł). Wydawało nam się wtedy, że przygodę ze zbieraniem funduszy na ratowanie zdrowia Franka mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego…

Franek Dziemecki

Operacja serduszka miała być wykonana w Polsce na NFZ. Początkowy termin był ustalony na maj 2020 roku. Jednakże pandemia oraz duża kolejka oczekujących dzieci na operację sprawia, że ta najważniejsza operacja serca naszego synka jest ciągle odkładana w czasie. Franek do dnia dzisiejszego nie ma wyznaczonego terminu i nie może już dłużej czekać, tym bardziej że bez operacji serca nie możemy ratować rączki… W związku z tym zaczęliśmy na własną rękę poszukiwać innych specjalistów, którzy pomogliby naszemu synkowi i trafiliśmy na prof. Malca.

Prof. dr hab. n. med. Edward Malec to kardiochirurg dziecięcy o światowej sławie. Wykonał ponad 8 tysięcy udanych operacji - nie tylko na terenie Polski. Po zapoznaniu się z sytuacją i chorobą Franka profesor zaznaczył, iż Franciszek nie może już dłużej czekać na rekonstrukcję swojego małego serduszka i zgodził się na przeprowadzenie operacji w szybkim terminie, jednak musi się ona odbyć w Niemczech, co wymaga niestety dużych środków finansowych (ok. 40 tys. euro). 

Franek Dziemecki

Po uzgodnieniu z Fundacją Siepomaga możemy dokonać “przesunięcia” zebranych funduszy tak, żeby z pierwszej zbiórki na operacje rączki opłacić ratowanie chorego serduszka, ale to oznacza również, że zabraknie nam ok. 180 tys. zł na zabieg u dr. Paley’a. Dlatego raz jeszcze otwieramy zbiórkę dla Frania i raz jeszcze prosimy Was o pomoc! To dla nas bardzo trudna sprawa i strasznie niezręczna sytuacja, ale nie mamy innego wyjścia. Życie i zdrowie Franka to nasz najwyższy priorytet!

Rodzice

---

Możesz pomóc również przez LICYTACJE

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 6 152 osoby
182 317,77 zł (100,17%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0063289 Franek