Żadne dziecko nie powinno tak cierpieć!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 11 143 osoby
264 019,03 zł (100,67%)
Zbiórka na cel
operacja i leczenie w Aschau, aby Rafałek mógł się poruszać i żyć bez bólu

Rafał Wycisk, 4 latka

Racibórz, śląskie

Wrodzone zwichnięcie bioder, stopy końsko-szpotawe, padaczka, wiotkość mięśni, wada układu nerwowego

Rozpoczęcie: 11 Kwietnia 2017
Zakończenie: 21 Maja 2017

Rafałek jest już po operacji. Zaplanowana na 22 maja operacja nie odbyła się z powodu braku zgody anestezjologa. Rafałek musiał wykonać szereg dodatkowych badań, po czym wprowadzono mu nowe leki. Po uzyskaniu zgody anestezjologa Rafałek trafił na stół operacyjny 21 sierpnia. Ze względu na duże wady w budowie bioderka i w stópce operacje przeprowadził dr Döderlein - szef kliniki w Aschau. Po zakończeniu lekarz nie ukrywał swojego zadowolenia z wyniku przeprowadzonej operacji. Mały jest już w domu, czuje się dobrze, nie ma żadnych powikłań. Rafałkowi nacinali nóżkę w 6 miejscach, skracali kość udową, po czym łączyli śrubami, kształtowali panewkę i ułożyli ją w odpowiednim miejscu, nacinali ścięgna Achillesa i tkanki miękkie stópki, gdzie włożyli 3 grube druty.

Dziękujemy Bogu, bo w lepsze ręce nie mogliśmy trafić. W październiku Rafałka czeka podobna operacja prawego bioderka i prawej stópki, choć już mniej skomplikowana. Następnie przez kilka miesięcy będzie unieruchomiony w blogu. Później ortezy, rehabilitacja, rehabilitacja i rehabilitacja.... 

Jeszcze raz WSZYSTKIM pomagaczom i zespołowi Siepomaga  bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc w zdobyciu funduszy na operacje, za modlitwę i słowa wsparcia. 

Rodzice Rafałka - Simona i Błażej

---

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy podali nam pomocną dłoń i wsparli finansowo operację Rafałka, za słowa otuchy, pocieszenia, a także za modlitwę. Mamy świadomość, że potrzebujących właśnie takiej pomocy jest bardzo wielu, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni. 

"Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa ...wtedy proste - DZIĘKUJE - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

Szczególnie dziękujemy Siepomaga.pl za zorganizowanie zbiórki, nagłośnienie i promowanie jej.

Jeszcze raz wszystkim za wszystko wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

Wdzięczni rodzice z Rafałkiem

 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 11 143 osoby
264 019,03 zł (100,67%)