Antosia jak najszybciej musi odbyć podróż po życie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 930 osób
62 120,81 zł (100,84%)
Zbiórka na cel
pilny transport medyczny do szpitala w Edynburgu

Antonina Niezabitowska, 5 lat

Toruń, kujawsko-pomorskie

Zespół wad wrodzonych VACTERL, żylaki przełyku, nadciśnienie wrotne (blok przedwątrobowy), krwawienie z przewodu pokarmowego

Rozpoczęcie: 30 Sierpnia 2017
Zakończenie: 31 Sierpnia 2017

Takie chwile w pomaganiu są najpiękniejsze – kiedy się udaje, kiedy wspólnie sprawiamy kolejny cud!

Antosia jest już w szpitalu w Edynburgu, pod troskliwą opieką lekarzy i pielęgniarek, który zajmują się nią od momentu narodzin. Udało się bezpiecznie przetransportować ją ze szpitala w Toruniu.

W sobotę o 10 rano po Antosię przyjechała karetka, która zawiozła ją na lotnisko. Medyczny samolot zabrał dziewczynkę prosto do Edynburga. Została odeskortowana do swojego łóżeczka w szkockim szpitalu. Przez całą drogę dziewczynce towarzyszyła mama i wykwalifikowany personel medyczny – lekarz anestezjolog i pielęgniarka, specjalistka intensywnej terapii.

Podróż na szczęście przebyła bez większych komplikacji. Antosia dostała silne leki, by powstrzymać krwotok, który mógł się wydarzyć w każdej chwili. Każdy z nich byłby ogromnym zagrożeniem dla życia dziewczynki.

W imieniu rodziców Antosi z całego serca ogromnie dziękujemy za pomoc wszystkim Darczyńcom. Bez Was by się to nie udało, jesteście aniołami, którzy wzięli nas pod swoje skrzydłom. Dziękuję po stokroć – napisała nam mama dziewczynki, pani Sonia.

Antosię czeka teraz dalsze leczenie – lekarze w Szkocji zajmą się żylakami w jej przełyku, czeka ją też dalsze leczenie rączki. Trzymamy za Ciebie kciuki, malutka!

(Kwota w wysokości 493,16 zł zebrana przez Siepomaga dla Antosi pozostała ze zbiórki po opłaceniu przelotu, została przeznaczona na pomoc dla dzieci z ICZMP kliniki neurologii. Została zakupiona leżanka do pracowni EEG, do której Fundacja Antosi dopłacila do zakupu.)

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 930 osób
62 120,81 zł (100,84%)