Pancerz oparzenia przydusza serce Dominika! Zbieramy na pilne operacje w USA!

Dominik Breksa
Pilne!

Pancerz oparzenia przydusza serce Dominika! Zbieramy na pilne operacje w USA!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0075507
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Pilne operacje ratujące życie Dominika

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Dominik Breksa, 20 lat
Kraków, małopolskie
ciężkie poparzenia II i III stopnia 35% ciała, nieprzyjęte przeszczepy skóry własnej na całej powierzchni oparzenia; oparzenie płomieniem, trudności z oddychaniem powstałe na skutek przykurczy utworzonych na całym układzie oddechowym wraz z sercem
Rozpoczęcie: 4 Lipca 2018
Zakończenie: 2 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Dominik ma ciało spalone do głębokości mięśni i kości. Cudem żyje. W sierpniu 2012 r. jako 9-latek zapalił się od zapałki na poddaszu w domu w Krakowie. 

Gdy w szpitalu dziecięcym w Krakowie- Prokocimiu w ponad miesięcznej śpiączce farmakologicznej usuwano mu czarne,  zwęglone, martwe fragmenty na jednej trzeciej powierzchni ciała i nałożono na te miejsca przeszczepy skóry własnej, całą ranę zakażono dodatkowo gronkowcem. W rezultacie żadne przeszczepy się nie przyjęły. Wszystkie spłynęły. 

Dominik Breksa

Cała górna część ciała: podbródek, szyja obręcz barkowa, ramiona, pachy, cała klatka piersiowa po pępek, prawy bok, połowa pleców oraz prawa ręka od bicepsa przez łokieć aż do nadgarstka zamieniły się odtąd u Dominika w twardy, nieruchomy, potwornie przykurczony i poskręcany bliznowiec.

Chłopiec zamienił się w manekina. Jego ciało to pancerz. Skóry na jednej trzeciej ciała nie ma. Zamiast niej utworzyła się ziarnina.

Dominik nie może się zupełnie ruszać, a co więcej nie może normalnie oddychać. Wszystkie narządy min. oddechowe wraz z sercem są ściśnięte pod grubą skorupą keloidów.

W dniu wypadku Dominik (9 lat) mierzył ok. 125 cm i ważył 25 kg, dziś ma ponad 19 lat i mierzy 182 cm, waży 56 kg.

Bliznowce nie rosną adekwatnie do rozwoju ciała. Nie rozciągają się. Przykurczają korpus i kończyny Dominika tak mocno, jakby wpychać cegłę do małego pojemniczka po jogurcie. Dodatkowo keloidy ciągle pękają, Dominik ma przez to nigdy niezagojone rany.  

Taki stan trwa od prawie 11 lat. 

Dominik nie pamięta siebie sprzed wypadku. 

Dziś czuje się, jakby nie istniał. Jakby jego spalone ciało było obce.

Wtedy, prawie 11 lat temu w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu uratowali go anestezjolodzy. Chirurdzy zawiedli.

Dominik przeszedł dodatkowe operacje w Polsce. Nie przyniosły żadnej poprawy. 

Dopiero, gdy do Dominika wyciągnął rękę dr Peter Grossman,  MD z West Hills,  CA, USA w 2014 r., chłopiec po kawałku zaczyna żyć. Lekarz kilkunastokrotnie operował już Dominika od tego czasu.

Dziś sam dr Grossman apeluje w sprawie Dominika do ludzi dobrej woli o pomoc:

Dotąd Dominik przeszedł już 29 operacji w życiu (19 w Stanach Zjednoczonych).

Wkwietniu 2023 r. planowana jest kolejnaoperacja w West Hills, CA. Polegać będzie na usuwaniu czterech ekspanderów tkankowych, oraz rozciąganiu tkanek. Następne operacje w USA planowane są już w lipcu i grudniu 2023r. Trzeba wyciąć dalsze partie bliznowców m.in. z klatki piersiowej, prawego boku i prawego bicepsa.

Dominik ma przygotowany przez dra Grossmana kilkuletni plan aż do całkowitego wyleczenia, który opiewa na ponad $ 1 150 000. Podzielony jest na kilka etapów. Dominik musi się spieszyć. Zostało mu zaledwie kilkanaście miesięcy zanim przestanie rosnąć.

Naszym jedynym pragnieniem jest dozbierać brakujące 280 000 zł i wpłacić je do szpitala w West Hills,  CA. Martwi nas galopująca inflacja i silny wzrost kursu dolara. 

Dziś leczenie Dominika jest zagrożone, bo nie wpłaciliśmy do szpitala w West Hills całej kwoty przewidzianej na jego operacje. 

Nasi drodzy Darczyńcy,  błagamy wesprzyjcie Dominika zanim będzie za późno! Tylko dzięki Wam chłopiec może żyć!

Otaczamy Was nieustannie ciepłymi myślami i dziękujemy za całe dobro,

Dominik i mama Sylwia 

Historia operacji. Te części ciała Dominika już naprawiono:

2012: sześć w USD w Krakowie Prokocimiu (przeszczepy skóry własnej wraz ze zmianami opatrunków, żaden przeszczep się nie przyjął)
2013/14: dwie w szpitalu Rydygiera w Krakowie/jedna w Centermed Kraków (przeszczepy skóry w obu pachach, z-plastyka prawego łokcia)
2014-18: jedenaście w Grossman Burn Center, West Hills, CA, USA (sztuczna skóra w prawym łokciu i obu pachach, kilkukrotna z-plastyka szyi, lasery CO2, zastrzyki sterydowe, kilkanaście ogromnych ekspanderów rozciągających tkanki) operujący dr Peter Grossman
2020: trzy w Comer Children's Hospital U Chicago Medicine (rozciąganie tkanek na trzech ogromnych ekspanderach na plecach, wycinanie płata skóry z pleców i jego transplantacja na podbródek i szyję, zamykanie miejsca dawczego).

Dominik Breksa


17- godzinna, innowacyjna operacja prof. Lawrence'a Gottlieba & dra Bruce'a Bauera.

Dominik Breksa

2021: dwie w West Hills, CA - zakładanie 4 ogromnych ekspanderów tkankowych (klatka piersiowa, prawe ramię oraz plecy), wycięcie części bliznowców,  przesunięcie płatów skóry,  usunięcie ekspanderów.

2022/23: trzy w West Hills, CA - zakładanie pięciu ogromnych ekspanderów tkankowych (żuchwa, klatka piersiowa, prawy bok, dwa wzdłuż prawej strony pleców), komplikacje z ekspanderem piersiowym; dodatkowa operacja w styczniu 2023 r. - Szpital na Klinach w Krakowie (dr Tomasz Mierzwiński, chirurg).

2023 - kwiecień, jedna operacja w West Hills, CA - ściąganie pięciu ekspanderów tkankowych, usuwanie kolejnych keloidów i bliźniaków, naciąganie na te miejsca zdrowych tkanek.

–––––––––––––––––––

Zobacz stronę Dominika –> KLIK

Dominik Breksa

Licytacje dla Dominika –> KLIK

Dominik Breksa

LICYTACJE 2 –> KLIK

Mówili o Dominiku:

DZIEŃ DOBRY TVN – KLIK

Dominik Breksa

TVP3 KRAKÓW –> KLIK

Dominik Breksa

TVP Kraków:

Dominik Breksa

Pisali o Dominiku:

Interia Fakty:

Dominik Breksa

Gazeta Krakowska:

Dominik Breksa

Onet

Dominik Breksa

Gazeta Krakowska

Dominik Breksa

Sekundy, które zmieniły życie TVP1:

Dominik Breksa

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0075507
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki