Samodzielne jutro dla Ksawiera

Ksawier Domerecki
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Mam Serce
Ksawier Domerecki
Kietrz, opolskie
Rozpoczęcie: 14 Października 2011
Zakończenie: 30 Maja 2012

Rezultat zbiórki

Dzięki pomocy Darczyńców Ksawierowi udało się wyjechać na turnus we wrześniu 2012 r. Ksawier po turnusie i rehabilitacji robi postępy, co jest najlepszym dowodem na to, że pomoc została dobrze wykorzystana.

Ksawier chodził trzymany za dwie ręce, po turnusie można już go było trzymać za jedną rękę. A teraz Ksawierek spaceruje sam! - nie są to duże odległości, ale z pokoju do pokoju przejdzie. Nie jest to jeszcze pewny chód, być może przyczyną jest jedna nóżka krótsza o 3 cm.

Ksawier ma też problemy z rękami, czynności manualne sprawiają mu problem. Na turnusie miał terapię ręki, po której chętniej chwyta z pisak i coś rysuje. Sam próbuje myć ząbki, ma jeszcze kłopot z samodzielnym jedzeniem i ubieraniem się, ale widać, że się stara.

Dziękujemy za pomoc!

Opis zbiórki

Ksawier urodził się z wodogłowiem, chorobą tkanki łącznej, chorobą mięśni i stawów (elastopatią), cechami dysmorfii (wydatne guzy czołowe, wysoka, wąska mózgoczaszka) i asymetrii (jedna nóżka jest krótsza) oraz ze skrzywieniem kręgosłupa.

Od 6. tygodnia życia jest rehabilitowany. Wymaga także regularnej kontroli u specjalistów: okulisty, neurologa i kardiologa.

Mimo skończonych dwóch lat, Ksawier nie potrafi samodzielnie siedzieć. Ze względu na zaburzenia rozwoju objęty jest opieką ośrodka rehabilitacyjnego Jednak właściwa rehabilitacja, stymulacja rozwoju oraz pielęgnacja z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego odbywa się w domu. Wszystkie te wysiłki przynoszą stopniowe rezultaty, ale to ciągle za mało, by zapewnić chłopcu optymalne warunki rozwoju.

Ksawier Domerecki

By terapia przynosiła lepsze efekty, powinna być jak najbardziej urozmaicona. W małej miejscowości, w której mieszka Ksawier z rodzicami, nie ma dostępu do wielu form rehabilitacji.

Dużą nadzieją dla chłopca są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Dzięki nim Ksawier pokonuje kolejne ograniczenia. Dla rodziców to nieopisana radość, kiedy widzą szczęśliwego syna, który zdobył kolejny szczyt swoich małych możliwości.
 
5000 złotych to koszt turnusu, ale dla chłopca i jego rodziny to coś więcej niż pieniądze, to bardziej samodzielne jutro dla Ksawiera. Nie pozwólmy, aby to na co ten chłopiec tak usilnie pracuje każdego dnia, poszło na marne.


Wasz dar serca, to jedno zwycięstwo więcej chłopca, jeden krok dalej na jego drodze do samodzielności.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki