Bo każdy z nas potrzebuje czasem wytchnienia. Pomóż stworzyć wyjątkowe miejsce!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 430 osób
17 812 zł (13,58%)
Zbiórka na cel
Remont i adaptacja mieszkania dla potrzeb osób niepełnosprawnych

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc", 12 lat

Wrocław, dolnośląskie

Remont i adaptacja mieszkania

Rozpoczęcie: 22 Stycznia 2019
Zakończenie: 1 Kwietnia 2019

26 Lipca 2019, 14:17
Pokoje ruszają już 19 sierpnia!

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc"

Pokaż wszystkie aktualizacje

18 Marca 2019, 15:45
Więcej czasu, by pomóc!

Kochani,

remont dobiegł już końca, ale wciąż wisi nad nami widmo niezapłaconych faktur. Na szczęście podwykonawcy zgodzili się wydłużyć termin spłaty należności o 2 tygodnie, dlatego też o taki czas przedłużymy zbiórkę.

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc"

Na zdjęciach możecie zobaczyć, że te pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto. Nowoczesny ośrodek wreszcie będzie spełniał marzenia rodziców dzieci niepełnosprawnych o najwyższej klasy opiece wytchnieniowej. Dostosowane łazienki, specjalistyczne łóżka — wszystko to zgodnie z najwyższymi standardami. 

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc"

Prosimy Was o pomoc w spłacie należności, żeby to cudowne miejsce mogło spokojnie funkcjonować!

Jesteś ojcem dorosłego mężczyzny z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i jego jedynym opiekunem. Mimo że ma ponad 40 lat na karku, musisz wokół niego zrobić wszystko: przygotować śniadanie, ubrać, pomóc skorzystać z toalety. Twój syn jest w pełni zdany na twoją pomoc. Jeśli byś go zostawił samego w centrum handlowym, nie będzie umiał powiedzieć, jak się nazywa, gdzie mieszka, ani nawet, dlaczego się tu znalazł. Skoro on jest po 40-stce, ty masz już, lekko licząc sześćdziesiątkę. Nie jesteś pierwszej młodości i nagle zabiera cię pogotowie. Musisz spędzić przynajmniej kilka dni w szpitalu, żeby dojść do siebie. Twój syn zostaje bez opieki i jedyne miejsce, gdzie znajdzie schronienie na noc, to przytułek dla bezdomnych…

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc"


Brzmi nieprawdopodobnie? Niestety, ta sytuacja wydarzyła się naprawdę kilka lat temu w Poznaniu. Na szczęście, przez weekend opiekę nad czterdziestokilkuletnim Krzysztofem sprawowali w swoich prywatnych domach pracownicy ośrodka dla osób z głęboką niepełnosprawnością. Ten kryzys zmobilizował ludzi do działania, dzięki czemu powstał całodobowy ośrodek, gdzie osoby niepełnosprawne mogą otrzymać krótkoterminową opiekę pod okiem wyspecjalizowanej kadry. Podobne miejsce tworzymy właśnie we Wrocławiu i prosimy o pomoc w sfinansowaniu remontu.


Jedną z osób, które będą mogły skorzystać z powstającego miejsca, jest Karol, chorujący na zespół Pradera-Williego (PWS). Potocznie mówi się o tej wadzie genetycznej, że jest chorobą wiecznego głodu. Mózg nie przetwarza prawidłowo sygnałów w zakresie przyjmowania posiłków. Nawet po zjedzeniu pizzy w rozmiarze XXL organizm zachowuje się, jakby był głodny, wściekle głodny, do bólu, do szaleństwa… Przyjmuje taktykę "wojny" albo "klęski głodu" - "jeść, co się da, spalać jak najmniej". Chorzy, przez cały czas czują się tak, jak przeciętny człowiek po trzech dniach ścisłego postu.

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc"


Setki osób, setki historii i wszędzie jeden, ten sam mianownik. Rodzic dziecka niepełnosprawnego, który nie może sobie pozwolić nawet na chwilę oddechu. Szczególnie przy osobach z najgłębszą niepełnosprawnością. Kiedy opieka prowadzona jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kiedy dziecko nie potrafi wokół siebie nic zrobić. Absolutnie N-I-C! Karmienie przez sondę albo dojelitowe. Zmiana pampersów, pozycji co kilkanaście minut. Przenoszenie z miejsca na miejsce… Długo by wymieniać. A co, jeśli trzeba pójść do urzędu? Zrobić remont? Udać się do lekarza albo po prostu po ludzku odpocząć?


W mieszkaniu w budynku przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu znajdującym się w prowadzonym przez Fundację „Potrafię Pomóc" Ośrodku rehabilitacyjno — edukacyjnym dla Wyjątkowych Dzieci, niedawno zaczął się remont i adaptacja pomieszczeń na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Powstaną tam dwa pokoje wytchnień. Jeden pokój będzie oferował opiekę dla osoby leżącej, włączając w to osoby znajdujące się w bardzo ciężkim stanie, karmione dojelitowo bądź wymagające wspomagania oddychania. Drugi pokój posłuży osobie z zaburzeniami sprawności intelektualnej, takiej jak np. zespół Pradera-Williego. Wyjątkowość tego miejsca to monitoring online dla rodziców, którzy będą mogli poprzez komputer, tablet czy telefon zobaczyć co się dzieje z ich bliskim. Co jednak najważniejsze, pobyt w tych mieszkaniach będzie bezpłatny. 

Pomóż pomagać Fundacji "Potrafię Pomóc"


Remont jest już prawie na ukończeniu, ale wciąż potrzebne są pieniądze na opłacenie prac budowlanych. Mieszkanie będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Włącznie z systemem szynowym, niezbędnym do transportu osoby leżącej z łóżka do łazienki, czy dostosowaniem kuchni do potrzeb osób z zaburzeniami odżywiania (kuchnia zamykana na szyfr). Otwarcie planowane jest na 25 lutego i od tego momentu będziemy mieć 21 dni na opłacenie faktur. Prosimy więc o pomoc!


Chcemy zmieniać świat na lepsze! Dobroczynność ma wiele twarzy, a każde Państwa działanie, wpłata jest i dobre i wartościowe i zbliży nas wspólnie do celu, jakim jest zapewnienie wysoko wykwalifikowanej opieki wytchnieniowej w przygotowywanych przez nas pokojach wytchnień. Bądźcie z nami! Potrzebujemy Waszego wsparcia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 430 osób
17 812 zł (13,58%)