Mamo, będziesz miała siłę, żeby pobawić się z nami?

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 735 osób
61 958 zł (100,71%)
Zbiórka na cel
leczenie nierefundowanym lekiem Perjeta

Renata Szymczyk , 44 lata

Warszawa , mazowieckie

Nowotwór piersi

Rozpoczęcie: 18 Marca 2019
Zakończenie: 27 Marca 2019

27 Maja 2019, 12:03
Jest coraz lepiej!

Drodzy darczyńcy! 

Dostaliśmy wspaniałe wieści od pani Renaty, oto ich treść:

Kochani, przede mną kolejna, piąta dawka chemii. Czuję się, różnie, ale dzięki lekowi, na który udało się uzbierać pieniądze, skutki uboczne chemii nie są tak duże. Po dwóch dawkach guz zmniejszył się o centymetr, kolejne USG zaplanowane mam na 10 czerwca. 

Jestem dobrej myśli. Dziękuję za każdą rozmowę, sms, dobre myśli i modlitwę :)

Renata

Renata Szymczyk

Pokaż wszystkie aktualizacje

02 Kwietnia 2019, 12:48
Pani Renata dostała pierwszą dawkę leku!

Udało się!

Pani Renata otrzymała dzisiaj pierwszą dawkę leku wspomagającego leczenie raka piersi! Dzięki Wam, Pani Renata ma zdecydowanie większą szansę na zupełny powrót do zdrowia!

Renata Szymczyk

A oto kilka słów Pani Renaty:

"Ogromnie dziękuję za Wasze wielkie serca i każde dobre słowo, które podtrzymywało mnie na duchu. Dzięki Wam otrzymałam lek, który mam nadzieję mi pomoże. Jestem silna i z takim wsparciem na pewno dam radę! Dziękuję w imieniu swoim, męża i dzieci"

Całe życie pomagałam innym. Jako pielęgniarka na oddziale onkologicznym widziałam wiele. Radość pacjentów, kiedy o własnych siłach opuszczali oddział po zwycięstwie nad rakiem. Strach innych przed tym, czy ich życie właśnie dobiega końca. I łzy… Morze łez przepłakanych przez chorych i ich rodziny… Teraz sama znalazłam się po drugiej stronie. Potwór zaatakował mnie znienacka. Wiem, co przede mną i wiem także, że tak łatwo się nie poddam - nie chcę zostawić moich dzieci bez mamy…

Nowy rok powinien przynosić ze sobą nadzieje na lepszą przyszłość. Blisko pół życia pracuję w szpitalu dziecięcym, chciałam pomagać cierpiącym dzieciom. Chciałam pojechać z moją rodziną na wakacje… Wszystko chciałam, ale musiałam moje plany odłożyć na półkę. Rak miał wobec mnie inne plany… Regularnie sama badałam piersi. W przeszłości wykryto w nich torbiele. Zawsze miałam na uwadze, żeby tego pilnować. Mam wrażenie, że im bardziej się uważa i sprawdza, tym mniej się widzi. Przy którymś badaniu wyczułam w piersi guzek. Był inny w dotyku niż torbiele, dlatego od razu umówiłam się na USG. Lekarz niczego przede mną nie ukrywał. Usłyszałam tylko: „To na pewno rak. Potrzebne są kolejne badania”. Skierowano mnie do centrum onkologii. Dodatkowe badania, pobieranie krwi, biopsja - wszystko działo się, jakby obok mnie… Pamiętam pielęgniarki, które przechodziły korytarzem. Nie potrafiłam sobie wytłumaczyć, dlaczego nie jestem teraz w pracy tak jak one, tylko leżę w szpitalnym łóżku…

Renata Szymczyk

Oczekiwanie na wynik biopsji był najgorszym czasem dla mnie i mojej rodziny. Minuty mijały mi jak godziny, dni jak miesiące… W głowie miałam kłębowisko myśli. Co ze mną będzie? Moje dzieci są jeszcze takie małe… Czy mój mąż sam sobie poradzi? Wynik był najgorszy z możliwych. Złośliwy rak piersi. Rak, rak, rak… Jako pielęgniarka przepracowałam na oddziale onkologicznym kilkanaście lat. Wiem, jak wyglądają ludzie trawieni przez nowotwór, jak wyniszczone jest ciało po chemioterapii… W pewnym momencie spojrzałam w lustro i powiedziałam: STOP! Myślę dokładnie tak, jak nie powinnam myśleć! Ile razy mówiłam pacjentom, że rak to nie wyrok. Mam dla kogo żyć i będę żyć! Marysia i Adaś to moje światełka nadziei. Nie poddam się na pewno bez walki. Przygotowuję moje dzieci na to, że będę się zmieniać. "Mamusiu, czy wypadną ci włosy?", "Mamo, będziesz miała siłę, żeby pobawić się z nami?". Jeszcze mam, ale nie wiem, jak długo...

Renata Szymczyk

Szczęście w nieszczęściu mój rak postanowił zawładnąć tylko moją piersią. Przez to, że nie jest nigdzie rozsiany, nie mogę liczyć na leczenie zrefundowanym lekiem Perjeta. W badaniach klinicznych ten lek wykazuje bardzo dobre wyniki w czasie leczenia raka piersi. Trafia dokładnie w tego potwora i zamyka mu drogi rozwoju. Mi pozostaje jedynie podawanie chemii ogólnej.

Nie chcę się poddać, wiedząc, że mam szansę skorzystać z lepszego leczenia. Jedyną przeszkodą, aby żyć, są pieniądze na lek. Leczenie obejmuje podanie 6 dawek leku w trzytygodniowych odstępach… Bez Waszej pomocy pozostanie mi jedynie nadzieja. A Marysia i Adaś potrzebują mnie - zdrowej i żywej. Proszę tylko o szansę na życie!

Renata

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 735 osób
61 958 zł (100,71%)