azyl roberta

Magdalena Mokrzycka
organizator skarbonki

Witajcie, 10 października kończe 32 lata. Z tej właśnie okazji organizuję zbiórkę charytatywną dla mojego syna, który również niedługo ma urodzinki 29 września kończy 5 lat. Ośmielam się Was prosić o jej wsparcie.     

Robert przyszedł na świat jako zdrowy chłopczyk. W chwili urodzin otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Przez pierwsze półtora roku życia, nie różnił się niczym od swoich rówieśników, poza tym, że był dzieckiem bardzo grzecznym i spokojnym.

Robert siadał mając 9 miesięcy, a gdy skończył 13, zaczął stawiać pierwsze kroki. Nie miał problemów z równowagą. Wszędzie wdrapywał się, wcześnie zaczął biegać. Był bardzo sprawny fizycznie, nie miał problemów z wchodzeniem i schodzeniem po schodach.

Po okresie półtora roku prawidłowego rozwoju, Robert zaczął się wycofywać z kontaktów, przestał reagować na głos i widok najbliższych mu osób, a także na dźwięk swojego imienia. Sprawiał wrażenie jakby nie słyszał. Nie potrafił już utrzymać kontaktu wzrokowego i bardzo często „wyłączał się”, ignorując otoczenie. Przy tym nienawidził hałasu, szumów i dźwięków wydawanych przez głośne urządzenia, jak wiertarka czy mikser.
Robert w tej chwili ma 5 lat i są postępy w jego zachowaniu zaczął łapać kontakt zaczyna bawić się z młodszym bratem nie trwa to długo ale zawsze coś.
Dużo pracy przed nami ale damy radę bo kochamy Roberta. Najlepszym prezentem urodzinowym dla mnie będzie usłyszeć jak mówi :)

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Magdalena Mokrzycka
Robert Mokrzycki, 12 lat
Azyl szczęścia
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 500 ZŁ