Grunt to rodzina - Pomóż rodzinnym domom dziecka

Zakończenie: 5 Marca 2010
Rezultat zbiórki
Dziękujęmy wszystkim za wsparcie naszej akcji, która trwała od 1 grudnia 2009 do 15 stycznia 2010.
W tym czasie na konto Funduszu Edukacyjnego z różnych żródeł wpłynęło 1 007 012, 31 zł.
31 maja 2010 roku zespół Fundacji Świętego Mikołaja wspólnie z komisją złożoną ze specjalistów oraz osobami zaangażowanymi w działalność na rzecz rodzicielstwa zastępczego ocenił nadesłane do Fundacji projekty wsparcia.
Nagrodziliśmy dotacjami 173 projekty zgloszone przez rodzinne domy dziecka i zawodowe rodziny zastepcze z całej Polski. Dzięki środkom z Funduszu Edukacyjnego ponad 1250 dzieci ma szansę na odrobienie zaległości szkolnych i rozwijanie talentów. Łącznie rodzinne domy dziecka i zawodowe rodziny zastępcze otrzymają 1,15 mln złotych wsparcia.
Dziękujemy wszystkim za pomoc.
Opis zbiórki
Logopeda dla 6-letniego Patryka z Broniszewa, hipoterapia dla 10-letniej Natalii z Przedmościa, j. angielski dla Magdy i Paulinki z Krakowa, komputer z mówiącą klawiaturą dla niedowidzącego Pawełka (7 lat). 415 takich marzeń już spełniliśmy. Czy pomożemy innym zależy również od Ciebie!
Z powodu opóźnień rozwojowych i edukacyjnych oraz zaniżonej samooceny większość osieroconych dzieci ma niższe szanse edukacyjne w porównaniu do dzieci z normalnych rodzin. Dlatego, aby pomóc dzieciom z rodzinnych domów dziecka i dać im szansę na lepszy rozwój, stworzyliśmy Fundusz Edukacyjny. Finansujemy z niego zajęcia wyrównawcze, korepetycje, kursy językowe, zajęcia sportowe, kółka zainteresowań, a także wyjazdy edukacyjne i wsparcie specjalistów.
Od 5 lat wspieramy rodzinne domy dziecka, a od tego roku również zawodowe rodziny zastępcze. Tylko w 2009 roku dzięki hojności naszych darczyńców z tej pomocy skorzystało 920 dzieci z rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. Wciąż jednak wiele dzieci potrzebuje wsparcia i pomocy.
„Program edukacyjny prowadzony od dwóch lat wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja, przyniósł rezultaty, które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że dzieci, którym ze względu na niepełnosprawność i zły stan zdrowia dawano minimalne szanse edukacyjne, teraz mogą znakomicie się rozwijać, nieustannie poszerzać swoje umiejętności i wiedzę. Co więcej, dzieci nie tylko osiągnęły duże postępy w nauce, ale poprawił się ich stan zdrowia. (...) Troje z czworga przyjętych dzieci w ogóle nie umiało porozumiewać się werbalnie. Dziś z każdym można porozmawiać. Wszystkie dzieci miały poważne problemy z chodzeniem. Dzięki programowi edukacyjnemu dzieci „nauczyły się” poprawnie chodzić.” (Rodzinny Integracyjny Dom Dziecka w Warszawie)
W Polsce żyje blisko 100 tysięcy dzieci osieroconych, ale tylko 2% z nich nie ma biologicznych rodziców. Pozostałe to dzieci porzucone lub odebrane biologicznym rodzinom z powodu alkoholizmu, narkomanii, biedy, rozpadu rodzin oraz różnego rodzaju chorób fizycznych i psychicznych.
W tych dramatycznych sytuacjach każde dziecko powinno jak najszybciej znaleźć się w rodzinnym domu dziecka lub rodzinie zastępczej. Mają tam szansę na normalne dzieciństwo, są otoczone miłością i troską. Tymczasem spośród dzieci, którymi nie mogą zająć się krewni, blisko 60% trafia do państwowych domów dziecka.
Każdy rodzinny dom dziecka lub rodzina zastępcza to kolejne uratowane dzieci. Jeśli chcesz je wesprzeć, wpłać na Fundusz Edukacyjny!