Bezpieczny oddział

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 59 osób
1 558,50 zł (6,23%)
Zbiórka na cel
Zbiórka pieniędzy na monitoring w szpitalu w Łodzi

Oddział psychiatryczny w Łodzi

Łódź, łódzkie

Rozpoczęcie: 10 Maja 2013
Zakończenie: 10 Października 2013

Czy wiesz, że w szpitalch psychiatrycznych dla dorosłych są oddziały dla dzieci? Czy wiesz, że są dzieci, które cierpią na depresję, zaburzenia lękowe, anoreksję, bulimię? Mało kto dostrzega zaburzenia na czas. Często krzykiem o pomoc jest próba samobójcza. 


Na zamkniętym oddziale psychiatrycznym w Łodzi stale przebywa 30 małych pacjentów. W wieku już od 3 do 13 lat. Rocznie to ok 250 dzieci. Jest to jedyny oddział specjalistycznej pomocy w województwie łódzkim. Dzięci trafiaja do szpitala z powodu zachowań autodestrukcyjnych: samookaleczania się, sygnalizowaniu przyszłych prób samobójczych. Część z nich przywożona jest karetką bezpośrednio po próbie samobójczej. Niektóre z dzieci mają za sobą bardzo trudne i bolesne doświadczenia. Mali pacjenci przyjmowani są do szpitala będąc ofiarami i świadkami przemocy czy wykorzystania seksualnego. Dzieci nie kończą na jednej próbie skrzywdzenia siebie. Przed efektami osiąganymi leczeniem często próbują jeszcze raz w szpitalnych murach.


Jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci. Musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Chcemy zainstalować monitoring dla ochrony zdrowia i życia małych pacjentów Szpitala Psychiatrycznego w Łodzi. Najważniejsza część oddziału (sale, korytarz w kształcie litery L), gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu, to koszt 25 000 złotych.


Niech na korytarzach oddziału pojawi się baczny obserwator, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci. I pozwoli szybko reagować, gdy znów będzie działa sie krzywda... 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 59 osób
1 558,50 zł (6,23%)