Z ciemności do światła... Pomóż Sebastianowi odzyskać wzrok!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 403 osoby
17 641 zł (103,64%)
Zbiórka na cel
Operacja oczu w rosyjskiej klinice - szansa na odzyskanie wzroku

Sebastian Ochman, 44 lata

Tarnowskie Góry, śląskie

Uszkodzenie nerwów wzrokowych po wypadku komunikacyjnym

Rozpoczęcie: 11 Lipca 2019
Zakończenie: 13 Października 2019

04 Października 2019, 16:22
Kiedy nie widać przeszkód...

Kochani,

na zdjęciu widzicie efekt zderzenia z przeszkodą, której nie byłem w stanie zauważyć. Duży ból, dezorientacja. W świecie bez światła to jedno z głównych zagrożeń...

Sebastian Ochman

Wiem, że mam szansę z tego świata uciec, ale na mojej zbiórce wciąż brakuje jeszcze prawie 10 tys. złotych... Proszę, zostało już mało czasu. To ostatni tydzień, bez Ciebie mi się nie uda...

Sebastian

Byłem młody, całe życie miałem przed sobą. I nagle to życie rozpadło się na milion kawałków. Lekarze dawali mi tylko 5% szans na przeżycie, ale na szczęście to wystarczyło. Niestety, wypadek odebrał wzrok i od tego czasu mam przed oczami jedynie wielką ciemność. Musiałem nauczyć się funkcjonować w tym moim czarnym świecie, ale nigdy nie straciłem marzeń na odzyskanie wzroku. Niedawno pojawiła się realna szansa na wyjście z tej mojej ciemności, za którą trzeba jednak zapłacić bardzo duże pieniądze. Operacja już 27 października. Pomożesz mi?

Sebastian Ochman

To już ponad 20 lat... Szmat czasu. Dwa tygodnie leżałem w szpitalu nieprzytomny. Najbardziej ucierpiała moja głowa i twarz. Miałem połamany nos, żuchwę, złamaną podstawę czaszki i wstrząs mózgu. Przez długotrwałą opuchliznę głowy nerwy wzrokowe zostały zniszczone i pozanikały. Gdy otworzyłem oczy, nie widziałem nic. Otworzyłem jeszcze raz, nadal otaczała mnie ciemność. Nie zapomnę nigdy tego uczucia. Codziennie budziłem się z myślą, że w końcu znowu zobaczę rodziców, narzeczoną, otaczający świat... Aż do dzisiaj, mimo wielu lat kuracji, nie zmieniło się nic. 

Za namową mamy zgłosiłem się na kurs masażu i dzięki temu mogę dzisiaj pomagać ludziom w cierpieniu. Zabieram im ból, rozluźniam zmęczone po całym dniu mięśnie, a przede wszystkim mam poczucie, że jeszcze jestem komuś potrzebny. Dzięki temu wciąż utrzymuję się na powierzchni. 

Sebastian Ochman

Pół roku temu nastąpił przełom i pojawiła się nadzieja na odzyskanie wzroku. Rosyjscy lekarze ze specjalistycznej kliniki w Ufa dają mi nadzieję, że dzięki serii operacji wyjdę z ciemności. Niestety to leczenie przekracza moje możliwości finansowe. Pierwszy taki wyjazd to prawie 20 tysięcy zł, które muszę zebrać do połowy października. Skąd wziąć takie pieniądze? Nie pozostaje mi nic innego, jak prosić Was o pomoc.

Chciałbym jeszcze kiedyś zobaczyć mamę, rodzeństwo i naszą piękną ojczyznę, która na pewno zmieniła się przez ostatnie 20 lat. Wierzę, że jest to jeszcze możliwe. Wierzę, że dla mnie nie jest za późno. Mówi się, że człowiek zdrowy ma wiele marzeń, a chory tylko jedno – być zdrowym… Ja też chciałbym jeszcze spojrzeć w przyszłość i dostrzec tam jakiekolwiek barwy. Uda mi się tylko z Twoją pomocą!

Sebastian

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 403 osoby
17 641 zł (103,64%)